OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 10.10.2021

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA
10 października 2021 r.
XXI DZIEŃ PAPIESKI

  • Dziś pod hasłem Nie lękajcie się! świętujemy XXI Dzień Papieski. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii, a pod kościołem odbędzie się tradycyjna zbiórka na Papieską Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. Za wszystkie ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”.
  • Na godz. 14.20 zapraszam na Nabożeństwo Różańcowe.
  • Zachęcam także do wytrwałej modlitwy różańcowej w kolejnym tygodniu października. Różaniec odprawiamy o godz. 17.30 (w sobotę o 16.30, w niedzielę o 14.20). Prowadzą go dzieci, młodzież oraz grupy parafialne wg ustalonego planu, który jest wywieszony w gablotce i podany na stronie internetowej. Przypominam, że za publiczne, wspólne odmówienie tej modlitwy można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  • W czwartek przypada dzień Edukacji Narodowej. Nauczycielom składamy serdeczne życzenia! Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.
  • W środę przypada Wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, w piątek wspomnienie św. Teresy od Jezusa, a w sobotę uroczystość św. Jadwigi Śląskiej oraz 43 rocznica wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową.
  • W III piątek miesiąca (15.10) gorliwie prośmy o Boże Miłosierdzie. W tym dniu przypada Dzień Dziecka Utraconego. Od godz. 9.00 odwiedzimy chorych i starszych parafian.
  • W sobotę zapraszam na godz. 10.00 Ministrantów i wszystkich chętnych do służby przy ołtarzu.
  • W przyszłą niedzielę w katowickiej katedrze, na uroczystej Mszy św. o godz. 12.00 pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Wiktora Skworca, odbędzie się zainicjowanie procesu synodalnego, który potrwa do roku 2023. Kolekta u nas będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii. Na Mszę św. o godz. 13.30 zapraszam wszystkich kandydatów do Bierzmowania.
  • Polecam jak zwykle prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym m.in. ciekawe artykuły o tysiącach poronionych dzieci, wspomnienie o Marku Grechucie oraz tekst o paraliżu gospodarki angielskiej. Jest jeszcze L’Osservatore Romano i nasza gazetka.
  • Serdeczne „Bóg zapłać” za posprzątanie świątyni i obejścia na dzisiejszą Niedzielę składam Rodzinom: Fydrych, Bartecki, Stebel i Matejaszczyk.