OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 04.04.2021

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO
4 kwietnia 2021 r.

Niech prawda o tym, że Zmartwychwstały Pan
wykupił nas z rąk śmierci, piekła i szatana
zrodzi w naszych sercach głębię radości i nadziei.
Niech Jezus Chrystus
pozwoli nam uwierzyć w lepsze jutro,
przekonując o potędze swojej miłości!

  • W dzisiejszą Niedzielę przeżywamy szczyt Roku Liturgicznego, rozpoczynamy Oktawę Wielkanocy i Okres Wielkanocny. Jego zewnętrznymi oznakami są: krzyż z czerwoną stułą, paschał i figura Zmartwychwstałego. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Za wszystkie ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”.
  • Kolekta w Poniedziałek Wielkanocny przeznaczona będzie na WTUŚ i KUL.
  • Przypominam, że od 27 marca w kościołach może być 1 osoba na 20 m2, co w naszej świątyni daje tylko 12 WIERNYCH. Proszę o stosowanie się do tych zaleceń i zachowanie rozsądnego dystansu. Ks. Arcybiskup udziela ogólnej dyspensy od obowiązku niedzielnego i świątecznego uczestnictwa we Mszy św. w okresie obowiązywania tej regulacji.
  • Całymi rodzinami możemy też oglądać transmisję Mszy św. z naszego kościoła – w każdą niedzielę o godz. 10.00.
  • Kancelaria Parafialna nadal pracuje zdalnie. Pilne sprawy można załatwić telefonicznie, mailowo albo po Mszy św. Wolne intencje do końca roku są podane na stronie internetowej.
  • Zapraszam do udziału w Nowennie przed świętem Miłosierdzia Bożego – dziś i jutro po ostatniej Mszy św., a w tygodniu po Mszy św. wieczornej.
  • II Niedzielę Wielkanocną, obchodzimy jako Święto Miłosierdzia Bożego, które rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Kolekta będzie przeznaczona na Caritas.
  • Polecam jak zwykle prasę katolicką – w Gościu Niedzielnym m.in. ciekawy artykuł o pustym grobie oraz świadectwa członków Ruchu Światło-Życie. Jest także Mały Gość Niedzielny, Apostolstwo Chorych, L’Osservatore Romano, czasopisma misyjne i nasza gazetka.
  • Serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim, którzy przyczynili się do upiększenia naszej świątyni na Triduum Paschalne i czas Wielkanocy – Rodzinom, które zbudowały w tym roku nowy, jeszcze piękniejszy Boży Grób; Pani, która przygotowała piękne kompozycje kwiatowe oraz wszystkim, którzy pomogli w skromniejszym, ale głębokim przeżyciu Triduum Sacrum. Dziękuję również za sprawne posprzątanie naszej świątyni i obejścia na Święta Rodzinom: Dąbrowski, Pasieka, Paszek i Gogol.