Ogłoszenia duszpasterskie – 04.05.2014

III NIEDZIELA WIELKANOCNA
NIEDZIELA BIBLIJNA I TYDZIEŃ BIBLIJNY

Dzisiejszą niedzielę przeżywamy jako niedzielę Biblijną, co ma nas zachęcić do czytania Biblii, Słowa Bożego objawionego ludzkości.

Warto nabyć dziś „Gościa Niedzielnego”, w którym jest obszerna relacja z Kanonizacji Świętych Jana XXIII i Jana Pawła II wraz z obrazkami Świętych Papieży. Za tydzień w „Gościu” będzie płyta ze słynnym filmem „Cristiada”

Kolekta jest na nasze Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach.

We wtorek pół godziny przed Nabożeństwem Majowym o 17.00 zapraszam Dzieci przygotowujące się do Komunii św. do kościoła na katechezę. W sobotę od godziny 10.00 Dzieci Komunijne będą miały swoją spowiedź.

W tym tygodniu przypada II czwartek miesiąca, kapłani naszego Dekanatu gromadzą się w Warszowicach na spotkaniu formacyjnym, które zawiera Adorację Najświętszego Sakramenty, okazję do spowiedzi, konferencję ojca duchownego. Prosimy o modlitwę o uświęcenie duszpasterzy pracujących w naszym Dekanacie.

Za tydzień Niedziela Dobrego Pasterza – dzień modlitw o powołania. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby Parafii. W przyszłą niedzielę też w naszej Parafii macierzystej Odpust ku czci Św. Stanisława Biskupa i Męczennika, Suma o godz. 10.30, Nieszpory o godz. 15.15.

Za sprzątanie kościoła w tym tygodniu dziękuję serdecznym „Bóg zapłać” rodzinom: Czarnula, Marks, Nowoczek i Tomaszewski.