Ogłoszenia duszpasterskie – 27.04.2014

II NIEDZIELA WIELKANOCNA – MIŁOSIERDZIA BOŻEGO
KANONIZACJA BŁ. JANA PAWŁA II i JANA XXIII

Dziś w 2 Niedzielę Wielkanocną oddajemy cześć Miłosierdziu Bożemu. Zapraszam po każdej Mszy św. na specjalne Nabożeństwo z obrzędem przekazania rodzinom Iskry Bożego Miłosierdzia. Na stoliku są też wyłożone obrzędy modlitw dla rodzin na godz. 21.37 w domach. Obrzęd ten można też znaleźć na stronie internetowej Parafii. Zapraszam też na uroczyste Nieszpory dziękczynne za kanonizację Jana Pawła II ok. 14.30.

Dziś rozpoczynamy też Tydzień Miłosierdzia, stąd kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na Caritas Archidiecezji. Kolekta przyszłej niedzieli będzie na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne.

Dziś i przez cały tydzień odbywa się liczenie wiernych uczestniczących we Mszach świętych.

W środę o godz. 17.45 w kościele będzie katecheza dla Młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania i ich Rodziców.

Dziękuję wszystkim pracującym nad dekoracją Ciemnicy i Bożego Grobu. Dziękuję za udział w Rezurekcyjnej procesji pocztom sztandarowym jak i strażakom za niesienie symboli Wielkanocnych, baldachimu, lampionów i za troskę o porządek.

Tradycyjnie dziękuję również za troskę o czystość naszego kościoła, w tym tygodniu Rodzinom: Król, Szymik i Wolny.