OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 04.12.2022

II NIEDZIELA ADWENTU
4 grudnia 2022 r.

• Dziś przeżywamy II Niedzielę Adwentu, w naszej Archidiecezji pamiętamy o św. Barbarze i modlimy się za Górników, a z całym kościołem w Polsce obchodzimy Dzień modlitwy i pomocy Kościołowi na Wschodzie. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii. Za wszystkie ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”.
  • Wszystkich zapraszam na Msze św. Roratnie – codziennie o godz. 17.00. Zachęcam także do abstynencji od napojów alkoholowych i złożenia świadectwa  poprzez wpis do parafialnej Księgi Trzeźwości.
  • We wtorek przypada wspomnienie św. Mikołaja, w środę wspomnienie św. Ambrożego, a w czwartek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. W tym dniu na Roraty zapraszam szczególnie Dzieci Maryi oraz dzieci przygotowujące się do I Komunii św. Pobłogosławimy uroczyście medaliki, a po Mszy św. w kościele odbędzie się krótkie spotkanie z dziećmi pierwszokomunijnymi i ich rodzicami.
  • W piątek po roratach w Domu Parafialnym odbędzie się adwentowe spotkanie kandydatów do Bierzmowania.
  • Za tydzień, w III Niedzielę Adwentu – Niedzielę Radości, kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej Parafii – głównie na przygotowanie kościoła na Święta.
  • Polecam prasę katolicką – w Gościu Niedzielnym m.in. znajdziemy artykuł o naszej wierze w Kościół, którą co tydzień wyznajemy oraz specjalny dodatek o Edmundzie Wojtyła – bracie naszego świętego Papieża Jana Pawła II. Jest jeszcze Karolowy PeriodykL’Osservatore Romano.
  • Po każdej Mszy św. przy prasie katolickiej można zaopatrywać się w Świece Caritas (małe w cenie 10 zł, duże 15 zł) oraz wigilijne opłatki (małe 4 zł, duże 8 zł).
  • W gablotce pojawiła się informacja o rzetelnej i ciekawej ofercie turnusów rehabilitacyjnych i wczasów zdrowotnych, prowadzonych przez Cichych Pracowników Krzyża. Zainteresowanym polecam też ulotki przy prasie katolickiej.
  • Serdeczne „Bóg zapłać” za posprzątanie kościoła i obejścia na dzisiejszą niedzielę składam Rodzinom: Cepok, Wesołek, Kołodziej i Samulczyk. Dziękuję także Szafarzowi, panu Eugeniuszowi Barteckiemu, za pomoc w usunięciu drobnych awarii ogrzewania w kościele.
  • Wszystkim Górnikom życzymy wiele Bożego błogosławieństwa, dobrego zdrowia i bezpiecznej pracy dzięki orędownictwu św. Barbary.