OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 27.11.2022

I NIEDZIELA ADWENTU
27 listopada 2022 r.

• Dziś I Niedziela Adwentu – Niedziela Trzeźwości. Zachęcam wszystkich, by postanowienia abstynencji wpisać do parafialnej księgi trzeźwości. Rozpoczynamy Nowy Rok Liturgiczny i realizację kolejnej części Programu Duszpasterskiego pod hasłem Wierzę w Kościół Chrystusowy.
  • Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby archidiecezji, a pod kościołem odbędzie się zbiórka na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Za wszystkie ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”.
  • Jak zwykle w centrum adwentowego czuwania będą Msze św. Roratnie –codziennie o godz. 17.00. W tym roku poprowadzi nas św. Dziadek Joachim. Na naszej stronie internetowej już pojawiła się ich zapowiedź oraz linki do roratniej piosenki, którą już można poznać, nauczyć się i radośnie śpiewać.
  • W tym tygodniu przypadają I czwartek piątek i sobota miesiąca. Okazja do Spowiedzi pół godziny przed Mszą św. poranną. Ze względu na Roraty codziennie od godz. 16.15 do 16.45. Dodatkowo dla dzieci i młodzieży w czwartek i piątek od godz. 15.45.
  • W środę przypada wspomnienie św. Andrzeja, w piątek błog. ks. Jana Machy, a w sobotę św. Franciszka Ksawerego.
  • Chorych i starszych parafian odwiedzimy w III piątek – 16 grudnia. Nowe osoby proszę zgłosić do środy (13.12).
  • Za tydzień kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej Parafii. Na Mszę św. o godz. 10.00 zapraszam szczególnie Górników i ich Rodziny, z okazji przypadającego w tym dniu wspomnienia ich Patronki.
  • Polecam prasę katolicką – w Gościu Niedzielnym ważny artykuł o tym, komu zależy na wprowadzeniu zakazu spowiadania dzieci oraz dodatek Kalendarz na rok przyszły z wizerunkami polskich Świętych. Jest jeszcze L’Osservatore Romano oraz grudniowy nr naszej gazetki, w którym pojawił się także Harmonogram Odśnieżania…
  • Przy prasie katolickiej można zakupić Świece Caritas (mała w cenie 10 zł, duża – 15 zł) i wigilijne opłatki (małe w cenie 4 zł, duże – 8 zł).
  • Już dziś informuję, że KOLĘDA w tym roku rozpocznie się po Świętach w tradycyjnej formie. Niebawem pojawi się jej szczegółowy plan.
  • „Bóg zapłać” za posprzątanie kościoła i obejścia na dzisiejszą niedzielę składam przedstawicielkom trzech Rodzin Świerkot. Dziękuję serdecznie za przygotowanie pięknego wieńca adwentowego – w tym roku w nowej wiszącej wersji – oraz wszelką pomoc w wykonaniu adwentowej dekoracji.