OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 05.05.2024

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA
5 maja 2024 r.

  • W VI Niedzielę Wielkanocną dziękujemy za kończący się długi, majowy weekend i rozpoczynamy modlitwę za księdza Rekolekcjonistę oraz trzech Diakonów, którzy dziś rozpoczynają swoje rekolekcje, a w sobotę przyjmą święcenia prezbiteratu. W modlitwie pamiętajmy także o Maturzystach.
  • Kolekta będzie przeznaczona na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne. Za wszystkie ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”.
  • Zachęcam nadal do udziału w Nabożeństwach Majowych – dziś o godz. 14.20, w tygodniu o godz. 17.30, a w soboty o godz. 16.30.
  • W poniedziałek, wtorek i środę przypadają Dni Modlitw o Urodzaje. W ramach nabożeństw majowych oraz w miarę możliwości pogodowych, przejdziemy w procesji do Krzyża Misyjnego, Groty Maryjnej i Kapliczki przy ul. Wyzwolenia.
  • W czwartek po Mszy św. wieczornej odbędzie się w kościele ostatnia próba przed uroczystością I Komunii Św. Od piątku rozpoczniemy Nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
  • W poniedziałek przypada również Święto św. Apostołów Filipa i Jakuba, w środę Uroczystość Św. Stanisława, a w piątek 27 rocznica święceń proboszcza – zapraszam na Mszę św. wieczorną do wspólnej modlitwy.
  • W sobotę o godz. 9.00 dzieci pierwszokomunijne przystąpią po raz pierwszy do Spowiedzi. W tym dniu na zbiórkę ministrantów i wszystkich chętnych do służby przy ołtarzu wyjątkowo zapraszam na godz. 11.00.
  • W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Na Mszy św. o godz. 10.30 grupa 24 dzieci naszej Parafii przystąpi do I Komunii Świętej. Nabożeństwo Majowe z udziałem tych dzieci oraz ich rodzin odprawimy wyjątkowo o godz. 15.00. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii. Parafia Suszec w tym dniu będzie przeżywać swój Odpust ku czci św. Stanisława.
  • Polecam jak zwykle prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym znajdziemy m.in. artykuł o fenomenie Jasnej Góry oraz ciekawy tekst o parafii św. Katarzyny i Sanktuarium Opatrzności Bożej w Jastrzębiu Zdroju. Jest jeszcze Mały Gość Niedzielny, Apostolstwo Chorych, L’Osservatore Romano, nasza gazetka i czasopismo misyjne.
  • Serdeczne „Bóg zapłać” za posprzątanie świątyni i obejścia na dzisiejszą niedzielę składam Rodzinom: Ziebura, Szlachta i Macoń.