OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 05.06.2022

UROCZYSTOŚĆ
ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO
5 czerwca 2022 r.

• W Uroczystość Zesłania Ducha Świętego wierni mogą uzyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie hymnu: Przybądź, Duchu Stworzycielu i spełnienie zwykłych warunków odpustu. Kolekta będzie przeznaczona na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego. Za wszystkie ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”!
  • Na godz. 14.20 zapraszam na Nieszpory, połączone z Nabożeństwem Czerwcowym i modlitwą o Dary Ducha Świętego.
  • W poniedziałek przypada Święto NMP, Matki Kościoła oraz Misyjny Dzień Chorych, w środę wspomnienie św. Jadwigi Królowej, w czwartek Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, a w sobotę wspomnienie św. Barnaby.
  • W piątek, 10 czerwca br. odwiedzimy chorych i starszych parafian. Nowe osoby proszę zgłosić do środy w zakrystii.
  • W sobotę, 11 czerwca, przypada 55 Rocznica wizyty Kardynała Karola Wojtyły w naszym kościele, a także całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Msze św. odprawimy o godz. 8.00 i 17.00. Oby wszyscy Parafianie znaleźli czas dla Chrystusa Eucharystycznego. Zachęcam zwłaszcza Róże Różańcowe, Zespół Charytatywny, Ministrantów, Dzieci Maryi i inne grupy do gorliwej modlitwy.
  • W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Najświętszej Trójcy, która kończy okres spowiedzi oraz Komunii św. wielkanocnej. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej Parafii.
  • Polecam jak zwykle prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym znajdziemy m.in. dodatek – kolejną płytę CD z cyklu Biblia Audio oraz ciekawe artykuły o obecności Ducha Św. w Kościele i o problemach z polskim węglem. Jest jeszcze Mały Gość Niedzielny, Apostolstwo Chorych, L’Osservatore Romano i nasza gazetka.
  • Procesja Bożego Ciała rozpocznie się w tym roku przy ul. Pocztowej, gdzie odprawimy Mszę św. polową w intencji Seniorki rodziny Świerkot. Kolejne ołtarze będą na ul. Wyzwolenia – u państwa Kozber, Paszek i Gruszka. Dziękuję Rodzinom za to, że chętnie zgodziły się na ich przygotowanie i apeluję, by zaangażowali się także sąsiedzi, a pozostali mieszkańcy godnie przyozdobili trasę procesji. Zwracam także uwagę, że w tym dniu nie będzie już Mszy św. o godz. 13.30.
  • Serdeczne „Bóg zapłać” za posprzątanie świątyni i obejścia na dzisiejszą Uroczystość składam Rodzinom: Szyndzielorz, Jatczak, Wolny i Łakota.