OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 05.11.2023

ODPUST KU CZCI
ŚW. KAROLA BOROMEUSZA

5 listopada 2023 r.

• Dziś Św. Karolowi Boromeuszowi, Patronowi naszej Parafii, polecamy wszystkich mieszkańców Kryr, także siostry i braci innych wyznań oraz Gości. Serdecznie witamy wśród nas ks. dr. hab. Adama Sobczyka MSF, który wygłosi kazania odpustowe, będzie przewodniczyć uroczystej Sumie i poświęci naszą wyremontowaną Dzwonnicę.
  • Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej Parafii. Za wszystkie ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”.
  • Na godz. 15.00 zapraszam na Uroczyste Odpustowe Nieszpory.
  • Do 8 listopada, przed Mszą św. wieczorną (już od godz. 16.20) odczytam kolejne Wypominki i pomodlimy się Różaniec za naszych zmarłych.
  • W czwartek przypada Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, w piątek wspomnienie św. Leona Wielkiego, a w sobotę – 11 listopada, wspomnienie św. Marcina z Tours oraz Narodowe Święto Niepodległości. Zapraszam zwłaszcza na Mszę św. o godz. 8.00 w intencji naszej Ojczyzny. W tym dniu nie będzie zbiórki Ministrantów.
  • W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Kolekta będzie przeznaczona na renowację Kalwarii Piekarskiej, a przed kościołem odbędzie się tradycyjna zbiórka na Fundację Papieską Pomoc Kościołowi w Potrzebie.
  • Polecam prasę katolicką – w Gościu Niedzielnym szczególnie artykuły o obecności teologii na wielkich uniwersytetach, o pożegnaniu śp. Wandy Półtawskiej i o naszym pięknym Domu Rekolekcyjnym w Kokoszycach. Jest jeszcze Mały Gość Niedzielny, Apostolstwo Chorych, L’Osservatore Romano, Karolowy Periodyk i czasopisma misyjne.
  • Przypominam, że dziś w Rybniku, w Bazylice św. Antoniego o godz. 19.00 odbędzie się koncert z okazji 90-lecia Państwowej Szkoły Muzycznej. Za darmo można będzie posłuchać słynnego Requiem W. A. Mozarta.
  • Bóg zapłać tym, którzy przed Odpustem posprzątali kościół i obejście oraz ufundowali kwiaty. Byli to przedstawiciele rodzin: Mocko, Czubin, Wojtas, Larysz, Ogórek i Paszek.
  • Dziękujemy serdecznie tym, którzy uświetnili naszą Sumę Odpustową – ks. Adamowi, Służbie Liturgicznej, Pocztom Sztandarowym, Strażakom, Paniom w strojach regionalnych, Orkiestrze, Organiście i Wam wszystkim.
  • Parafianom i miłym Gościom życzę wielu Bożych łask wyproszonych za wstawiennictwem naszego Patrona – św. Karola Boromeusza.