Odpustowa Uroczystość

W roku 2023 pogoda jest bardzo kapryśna. W październiku termometry w Polsce wskazywały często ponad 20 stopni, ale listopad po słonecznej Uroczystości Wszystkich Świętych powitał nas deszczem i chłodem. Nawet w Mediolanie, u św. Karola Boromeusza, pojawiły się ulewne deszcze i powodzie. Odpustowa Uroczystość, po ciepłym, wigilijnym, sobotnim wieczorze również zapowiadała się zimno i mokro. Jednak Parafianie oraz mili Goście i tak licznie pojawili się na każdej Eucharystii, co bardzo ucieszyło kaznodzieję – ks. Adama Sobczyka. Mógł po połowie roku obejrzeć owoce prowadzonych Misji Świętych.

Jako że zaplanowaliśmy także poświęcenie wyremontowanej dzwonnicy, można w tym dostrzec palec Bożej Opatrzności. Żeby dobrze poświęcić tę wysoką budowlę, nowe serca i łożyska dzwonów, trzeba by znowu stawiać rusztowanie albo zamawiać zwyżkę… Drobny deszczyk od rana i w momencie poświęcenia na pewno skutecznie dopełnił modlitwy i pokropienia, które symbolicznie kropidłem uczynił ks. Adam. A najwytrwalsi, którzy przyszli na Odpustowe Nieszpory, mogli nawet zobaczyć piękne słońce, które zwieńczyło nasze kolejne odpustowe świętowanie.

Jeszcze raz składam serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia tej uroczystości. Tym, którzy już przed Odpustem posprzątali kościół i obejście oraz ufundowali kwiaty. Byli to przedstawiciele rodzin: Mocko, Czubin, Wojtas, Larysz, Ogórek i Paszek.

Dziękujemy ks. Adamowi – za wygłoszone Słowo, przewodniczenie Sumie Odpustowej, poświęcenie dzwonnicy i posługę w konfesjonale. Ks. Władysławowi Kolorzowi za obecność i modlitwę, Służbie Liturgicznej, Pocztom Sztandarowym, Strażakom, Orkiestrze, Organiście, wszystkim Parafianom i Gościom.
Bóg zapłać tym, którzy modlitwą, ofiarami i konkretną pracą wsparli remont dzwonnicy. Oby na dźwięk nowo poświęconych dzwonów wszyscy chętnie przybywali do naszej świątyni.

Więcej zdjęć można już obejrzeć w naszej Galerii.
Na kanale YT pojawił się filmik o remoncie dzwonnicy:
Dzwonnica 2023 – YouTube
Polecamy także audycję z cyklu Perły Archidiecezji,
o naszej wspólnocie parafialnej:
Kryry? To tam, gdzie św. Karol Boromeusz (radioem.pl)