OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 06.06.2021

X NIEDZIELA ZWYKŁA
6 czerwca 2021 r.

  • Trwając w Oktawie Uroczystości Bożego Ciała przeżywamy X Niedzielę Zwykłą oraz Dzień Dziękczynienia. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby WTUŚ. Za wszystkie ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”!
  • Przypominam, że od 4 maja br. w kościołach może być 1 osoba na 15 m2, co w naszej świątyni daje tylko 20 WIERNYCH. Proszę o stosowanie się do tych zaleceń i zachowanie rozsądnego dystansu. Ks. Arcybiskup udziela ogólnej dyspensy od obowiązku niedzielnego i świątecznego uczestnictwa we Mszy św. w okresie obowiązywania tej regulacji.
  • Całymi rodzinami możemy też oglądać transmisję Mszy św. z naszego kościoła – w każdą niedzielę o godz. 10.00.Kancelaria nadal pracuje zdalnie. Pilne sprawy można załatwić telefonicznie, mailowo albo po Mszy św. Wolne intencje do końca roku są podane na stronie internetowej.
  • We wtorek przypada wspomnienie św. Jadwigi, królowej, w piątek (11.06) Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu, a także 54 rocznica wizyty Kardynała Karola Wojtyły w naszej świątyni (przypominam, że w tym dniu nie obowiązuje post). W sobotę obchodzimy wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.
  • W przyszłą niedzielę, 13 czerwca, zapraszam po Mszy św. o godz. 13.30 na Różaniec Fatimski. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej Parafii – głównie na dokończenie nowego ogrodzenia.
  • Polecam jak zwykle prasę katolicką – w Gościu Niedzielnym szczególnie piękny komentarz do Ewangelii odczytywanych w Boże Ciało oraz ciekawy artykuł o parafii w niedalekich Jankowicach – Sanktuarium Bożego Ciała. Jest jeszcze Apostolstwo Chorych, nasza parafialna gazetka i L’Osservatore Romano.
  • „Bóg zapłać” wszystkim, którzy przygotowali piękne ołtarze, oraz tym, którzy wzięli udział w Eucharystii i procesji Bożego Ciała. Dziękuję Strażakom za niesienie baldachimu i zadbanie o bezpieczeństwo, Szafarzom za prowadzenie śpiewu, Służbie Liturgicznej, Pani Organistce, Dzieciom po Pierwszej Komunii i innym dzieciom, które sypały kwiaty oraz Dzieciom Maryi, które także dzielnie niosły swój Sztandar. Na naszej stronie już można obejrzeć krótki filmik, a w Galerii więcej zdjęć z tego wydarzenia.
  • Serdeczne „Bóg zapłać” za posprzątanie świątyni i obejścia na dzisiejszą Niedzielę składam rodzinom: Wolny, Skaźnik, Łakota i Szlachta. Dziękujemy także za piękne kwiaty, przekazane od budowniczych I ołtarza.