Boże Ciało 2021

Po skromnej, symbolicznej procesji wokół kościoła w roku ubiegłym, Boża Opatrzność pozwoliła nam powrócić do tradycyjnej formy celebrowania Procesji Bożego Ciała. W tym roku duszpasterskim rozważając nasze zgromadzenie na Świętej Wieczerzy, wreszcie mogliśmy się spotkać w licznym gronie na parkingu przy naszej szkole.

Tam modliliśmy się na Mszy św., dziękując za tę Wieczerzę, która rzeczywiście i dzisiaj może przemieniać człowieka.

Przy kolejnym Ołtarzu zauważyliśmy, że nie musimy być głodni, bo Bóg daje nam siebie.

Później w tym dramatycznym czasie pandemii umacnialiśmy naszą nadzieję, że Eucharystia leczy nasze dusze i ciała. Następnie, mając w pamięci czas izolacji, kwarantanny i ograniczone możliwości modlitwy w naszych świątyniach, wielbiliśmy Boga za to, że Wieczerza Chrystusa przełamuje naszą samotność.

Kończąc naszą modlitwę w parafialnej świątyni, wyśpiewaliśmy radosne Te Deum – nie tylko za piękną pogodę i obecność Chrystusa pośród nas – ale również za to, że coraz częściej i liczniej możemy już do kościoła przychodzić. Serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim, którzy zbudowali piękne ołtarze, wzięli udział w Eucharystii i procesji, przystroili okna swoich domów oraz w jakikolwiek sposób przyczynili się do uświetnienia tej Uroczystości. Więcej zdjęć niebawem pojawi się w Galerii (zachęcam do podesłania własnych), a na naszym kanale YT już można obejrzeć krótki film.