OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 06.11.2022

ODPUST KU CZCI
ŚW. KAROLA BOROMEUSZA

6 listopada 2022 r.

• Dziś Św. Karolowi Boromeuszowi, Patronowi naszej Parafii, polecamy wszystkich, mieszkańców Kryr, także siostry i braci innych wyznań oraz zacnych Gości. Serdecznie witamy wśród nas Ks. dr. Krzysztofa Borowca, który wygłosi kazania odpustowe, będzie przewodniczyć uroczystej Sumie i poświęci nasz wyremontowany Dom Parafialny.
  • Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej Parafii. Za wszystkie ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”.
  • Na godz. 15.00 zapraszam na Uroczyste Odpustowe Nieszpory.
  • W środę przypada Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, w czwartek wspomnienie św. Leona Wielkiego, a w piątek, 11 listopada, wspomnienie św. Marcina z Tours oraz Narodowe Święto Niepodległości. Zapraszam zwłaszcza na Mszę św. o godz. 8.00 w intencji naszej Ojczyzny. Ks. Abp udzielił nam na to święto dyspensy od piątkowego postu. W tym dniu od godz. 9.00 odwiedzimy chorych i starszych Parafian. Nowe osoby proszę zgłosić do środy.
  • W sobotę, we wspomnienie św. Jozafata, zapraszam na godz. 9.30 Ministrantów i wszystkich chętnych do służby przy ołtarzu, a na godz. 10.00 Dzieci Maryi. Spotkania te odbędą się już w poświęconym dzisiaj Domu Parafialnym. Bóg zapłać wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do jego wyremontowania.
  • W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Światowy Dzień Ubogich, Dzień Muzyki Liturgicznej oraz Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Kolekta będzie przeznaczona na renowację krypty katowickiej katedry, a pod kościołem odbędzie się zbiórka na ubogich dotkniętych ubóstwem energetycznym.
  • Polecam prasę katolicką – w Gościu Niedzielnym szczególnie artykuły o wielkich problemach z samotnością, którą można się podzielić oraz o pielgrzymce papieża Franciszka do Bahrajnu. Jest jeszcze Mały Gość Niedzielny, Apostolstwo Chorych, L’Osservatore Romano, Karolowy Periodyk i czasopisma misyjne.
  • Bóg zapłać tym, którzy przed Odpustem posprzątali kościół, parkingi i całe obejście oraz ufundowali kwiaty. Byli to przedstawiciele rodzin: Lukasek, Gruszka, Beer, Klapsia, Mocko, Przontka, Przontka, Mocko, Czubin, Ogórek, Larysz, Wojtas i Paszek. Bardzo dziękujemy naszym Paniom Florystykom za piękne kompozycje kwiatowe, a Strażakom za wymycie okien kościoła.
  • Parafianom i miłym Gościom życzę wielu Bożych łask wyproszonych za wstawiennictwem naszego Patrona – św. Karola Boromeusza.