Szczególny Odpust

Przy niepewnej, mglistej pogodzie 6 listopada 2022 r. rozpoczęliśmy świętowanie Odpustu, którego ważnym elementem miało być poświęcenie wyremontowanego Domu Parafialnego.

Jednak Boża Opatrzność i nasz Patron – św. Karol Boromeusz – dali nam czytelny znak, że warto im zaufać. Kiedy Służba Liturgiczna, poczty sztandarowe, parafianie w strojach regionalnych, orkiestra i kapłani podeszli do budynku zaświeciło piękne słońce!

Ks. dr Krzysztof Borowiec uroczyście poświęcił dawną salkę katechetyczną i cały dom który nabrał nowego blasku.

Następnie przy dynamicznym Marszu zagranym przez orkiestrę ruszyliśmy w procesji do parafialnej świątyni na Eucharystię. Kolejny raz ks. Krzysztof przypomniał o jej istocie i o konieczności zaangażowania wszystkich wiernych, bo przecież Liturgia, to Dzieło Ludu. Cieszy fakt, ze wreszcie nie tylko na Odpustowej Sumie, ale na każdej Mszy św. znaleźli się chętni, by podjąć funkcję lektora, psałterzysty i kantora. Oby było to już zawsze normalną praktyką… Oby przykład św. Karola Boromeusza i św. Jana Pawła II mobilizował nas do głębokiego przeżywania Najświętszej Ofiary.

Na koniec w Eucharystycznej procesji przeszliśmy wokół kościoła i Groty Maryjnej, by ostatecznie wyrazić naszą wdzięczność Bogu radosnym Te Deum Laudamus. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia tej Odpustowej Uroczystości, a panu Adamowi Kotas za piękne zdjęcia, które już można zobaczyć w naszej Galerii.