OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 07.04.2024

II NIEDZIELA WIELKANOCNA
ŚWIĘTO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO
7 kwietnia 2024 r.

 • Dzisiejszą Niedzielę obchodzimy w Kościele jako Święto Miłosierdzia Bożego, które rozpoczyna cały Tydzień Miłosierdzia. Kolekta będzie przeznaczona na Caritas naszej Archidiecezji. Za wszystkie ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”.
 • Tradycyjnie także dziś i przez cały tydzień odbywa się liczenie wiernych.
 • Zapraszam na godz. 14.15 na Nieszpory, połączone z Nabożeństwem do Miłosierdzia Bożego.
 • W poniedziałek będziemy obchodzić przeniesioną z Wielkiego Tygodnia Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze św. odprawimy o godz. 8.00 i 18.00. Na Mszy św. wieczornej będzie możliwość włączenia się w dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego – deklaracje przy prasie katolickiej.
 • W czwartek (11.04.2024 r.) po Mszy św. wieczornej odbędzie się w kościele spotkanie Dzieci Pierwszokomunijnych wraz z Rodzicami przed Uroczystością I Komunii Świętej. Proszę przynieść ze sobą Skarbce. Kancelaria Parafialna będzie wyjątkowo nieczynna.
 • W piątek (12.04.2024 r.), po Mszy św. wieczornej zapraszam na kolejne, Wielkanocne spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej.
 • W sobotę na godz. 10.00 zapraszam do Domu Parafialnego Ministrantów i wszystkich chętnych do służby przy Ołtarzu.
 • Przyszłą Niedzielę, III Wielkanocną, będziemy obchodzić jako Niedzielę Biblijną, a cały następny tydzień przeżywać będziemy jako Tydzień Biblijny. Ma to zachęcić nas wszystkich do częstszego sięgania po Słowo Boże. W tym dniu przypada także Święto Chrztu Polski. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej Parafii.
 • Polecam jak zwykle prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym znajdziemy artykuł o mało znanych faktach dotyczących Dzienniczka św. Faustyny oraz o Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Ugandzie. Jest jeszcze Mały Gość, L’Osservatore Romano, nasza gazetka i czasopisma misyjne.
 • Na naszej stronie internetowej pojawiły się już zdjęcia z Odnowienia Misji Świętych, Drogi Krzyżowej z cmentarza oraz Triduum Paschalnego, a w gablotce świąteczne życzenia przesłane z Domu Pokoju w Betlejem.
 • Przypominam o koncertach, które odbędą się 13.04 w Suszcuc i 14.04 w Żorach-Rowniu. Zachęcam też do bezpłatnego zbadania wzroku – 16.04 w Suszcu. Więcej szczegółów na plakatach w gablotce.
 • Serdeczne „Bóg zapłać” za posprzątanie świątyni i obejścia na dzisiejszą niedzielę składam Rodzinom: Stronczek, Morcinek, Błażyca i Buchta.