OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 07.08.2022

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA
7 sierpnia 2022 r.

• Kolekta dzisiejszej niedzieli będzie przeznaczona na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego. Za wszystkie ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”!
  • Rozpoczęliśmy miesiąc sierpień, w którym tradycyjnie wzywamy wiernych do trzeźwości i abstynencji. Przy obrazie Bożego Miłosierdzia jest już wyłożona Parafialna Księga Trzeźwości – nadal zachęcam do odważnego dawania świadectwa.
  • W tym tygodniu w poniedziałek obchodzimy wspomnienie św. Dominika, we wtorek święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, w środę święto św. Wawrzyńca, a w czwartek wspomnienie św. Klary.
  • W piątek 12.08, od godz. 9.00 odwiedzimy chorych i starszych parafian. Nowe osoby można zgłosić do środy w zakrystii.
  • W sobotę 13.08 przypada Dzień Fatimski. Ze względu na cztery Msze św. zapraszam jedynie na Różaniec Fatimski po Mszy św. wieczornej i – jeśli pogoda pozwoli – procesję wokół kościoła.
  • Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii. Parafia w Rudziczce będzie przeżywać Uroczystość Odpustową ku czci św. Maksymiliana Kolbe. Suma będzie odprawiona o godz. 11.00, Odpustowe Nieszpory o godz. 14.30.
  • Polecam jak zwykle prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym m.in. artykuły o źródłach życia błog. ks. Jerzego Popiełuszki oraz o góralskich smakach Podhala. Jest jeszcze Apostolstwo Chorych, L’Osservatore Romano, Karolowy Periodyk i czasopisma misyjne.
  • Pielgrzymka kobiet do Piekar Śląskich odbędzie się w niedzielę 21 sierpnia. Wyjazd autokarem o godz. 6.15 spod kościoła, zapisy w zakrystii.
  • Zachęcam do korzystania z bogatej oferty festiwalu Fide et Amore, który rozpoczął się już w 5 sierpnia br. w Żorach. Cały repertuar znajdziemy na naszej stronie internetowej w zakładce Zaproszenia.
  • Serdeczne „Bóg zapłać” za posprzątanie świątyni i obejścia na dzisiejszą Niedzielę składam Rodzinom: Otremba, Golda, Waleczek i Hoły. Nowożeńcom dziękujemy za piękne kwiaty.
  • Parafianom i Gościom życzymy wiele Bożego błogosławieństwa w czasie wakacyjnego wypoczynku, a wszystkim rolnikom dobrej pogody na czas żniw oraz obfitych plonów.