OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 07.11.2021

ODPUST KU CZCI ŚW. KAROLA BOROMEUSZA
7 listopada 2021 r.

  • Dziś Św. Karolowi Boromeuszowi, Patronowi naszej wspólnoty, polecamy wszystkich, mieszkańców Kryr, także siostry i braci innych wyznań oraz zacnych Gości. Serdecznie witamy w naszym kościele Ks. Tadeusza Skrzypczyka, który wygłosi kazania odpustowe oraz będzie przewodniczyć uroczystej Sumie.
  • Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej Parafii. Za wszystkie ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”.
  • Na godz. 15.00 zapraszam na Uroczyste Odpustowe Nieszpory.
  • We wtorek przypada Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, a w środę Wspomnienie św. Leona Wielkiego
  • W czwartek 11 listopada wspomnienie św. Marcina z Tours oraz Narodowe Święto Niepodległości. Zapraszam szczególnie na Mszę św. o godz. 8.00 w intencji naszej Ojczyzny. Kancelaria parafialna będzie nieczynna. W tym dniu rozpocznie się także nasza pielgrzymka na Litwę – prosimy o pamięć w modlitwie.
  • W piątek wspominamy św. Jozafata, a w sobotę św. Męczenników Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna.
  • W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Światowy Dzień Ubogich oraz Dzień Muzyki Liturgicznej. Kolekta będzie przeznaczona na renowację katedry, a przed kościołem odbędzie się zbiórka na Fundację Papieską Pomoc Kościołowi w Potrzebie.
  • Polecam prasę katolicką – w Gościu Niedzielnym szczególnie artykuły o mocy naszej kultury, o podsumowaniu wizyty biskupów ad limina oraz o nowym obliczu Domu Rekolekcyjnego w Brennej. Jest jeszcze Mały Gość Niedzielny, Karolowy PeriodykL’Osservatore Romano.
  • Bóg zapłać tym, którzy przed Odpustem posprzątali kościół, parking i całe obejście oraz ufundowali kwiaty. Byli to przedstawiciele rodzin: Foksiński, Gruszka, Kołodziejczyk, Lukasek, Gruszka, Beer, Mocko, Przontka, Przontka, Klapsia, Mocko i Czubin. Dziękujemy naszym Florystykom za piękne kompozycje kwiatowe.
  • Wszystkim Parafianom i miłym Gościom życzę wielu Bożych łask wyproszonych za wstawiennictwem naszego Patrona – św. Karola Boromeusza.