OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 08.11.2020

ODPUST KU CZCI
ŚW. KAROLA BOROMEUSZA
8 listopada 2020 r.

• Dziś przez wstawiennictwo Św. Karola Boromeusza, Patrona naszej Parafii, polecamy wszystkich mieszkańców Kryr – szczególnie tych najstarszych, chorych, cierpiących i dotkniętych Pandemią, a także siostry i braci innych wyznań oraz zacnych Gości.
  • Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii. Za wszystkie ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”.
  • Przypominam, że niestety od 7 listopada br. w kościołach może być 1 osoba na 15 m2, co w naszej świątyni daje tylko 20 WIERNYCH. Proszę o bezwzględne stosowanie się do tych zaleceń oraz zachowanie rozsądnego dystansu. Osoby zamawiające intencję proszę o nieco wcześniejsze przyjście na Mszę św. Ze względu na zalecenia epidemiczne nie będzie dzisiaj Nieszporów.
  • W poniedziałek obchodzimy Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, we wtorek wspomnienie św. Leona Wielkiego, w środę 11 listopada przypada wspomnienie św. Marcina z Tours oraz Narodowe Święto Niepodległości. Módlmy się gorliwie o ład i porządek w naszej Ojczyźnie. W czwartek wspominamy św. Jozafata, a w piątek św. Męczenników Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna.
  • Kancelaria parafialna do odwołania będzie nieczynna. Pilne sprawy można załatwić telefonicznie, mailowo lub po Mszy św.
  • W przyszłą niedzielę w całym Kościele będziemy obchodzić Światowy Dzień Ubogich oraz w naszej Archidiecezji Dzień Muzyki Liturgicznej. Kolekta będzie przeznaczona na renowację katedry, a przed kościołem odbędzie się tradycyjna zbiórka na Fundację Papieską Pomoc Kościołowi w Potrzebie.
  • Polecam prasę katolicką – w Gościu Niedzielnym szczególnie artykuły o Święcie Niepodległości i nauce patriotyzmu oraz o konieczności obrony nienarodzonych dzieci. Jest jeszcze Mały Gość Niedzielny, Karolowy Periodyk, Apostolstwo ChorychKalendarz z GN na rok przyszły.
  • Bóg zapłać tym, którzy przed Odpustem posprzątali kościół, parkingi i całe obejście oraz ufundowali piękne kwiaty. Byli to przedstawiciele 4 rodzin Świerkot, 2 rodzin Pustelnik oraz rodzin Jarosz, Sciborski i Utrata. Dziękuję także naszym Florystykom za wspaniałe kompozycje kwiatowe.
  • Mimo ograniczeń i obostrzeń, Parafianom i miłym Gościom życzę radosnego, odpustowego świętowania oraz wielu łask wyproszonych za wstawiennictwem naszego Patrona – św. Karola Boromeusza.