OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 09.04.2023

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO
9 kwietnia 2023 r.

Niech Zmartwychwstały Jezus umocni nas wszystkich
na drodze do świętości i napełni ufnością nasze serca.
Oby w naszej codzienności były widoczne owoce

parafialnych Misji Świętych
i ten blask nadziei Zmartwychwstania…

  • Dziś przeżywamy szczyt Roku Liturgicznego, rozpoczynamy Oktawę Wielkanocy i Okres Wielkanocny. Jego zewnętrznymi oznakami są: krzyż z czerwoną stułą, paschał i figura Zmartwychwstałego. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Za wszystkie ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”. Dziękujemy Ojcu Adamowi za płomienne Słowo.
  • Zapraszam na Uroczyste Nieszpory połączone z Nowenną na godz. 14.20.
  • Kolekta w Poniedziałek Wielkanocny przeznaczona będzie przeznaczona na WTUŚ i KUL.
  • Zapraszam do udziału w Nowennie przed świętem Miłosierdzia Bożego – dziś i jutro w ramach Nieszporów, a w tygodniu po Mszy św. wieczornej.
  • W Czwartek Wielkanocny, w parafii Rudziczka o godz. 11.00 Uroczystą Eucharystią rozpocznie się Konwent Wielkanocny. Zapraszamy także naszych Parafian do włączenia się w tę modlitwę całego Dekanatu.
  • W piątek 14 kwietnia będziemy obchodzić Święto Chrztu Polski.
  • II Niedzielę Wielkanocną, obchodzimy jako Święto Miłosierdzia Bożego, które rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Kolekta będzie przeznaczona na Caritas. Tradycyjnie odbędzie się również liczenie wiernych.
  • Polecam jak zwykle prasę katolicką – w Gościu Niedzielnym m.in. tekst o Zmartwychwstaniu i Paschalnych Spotkaniach oraz wywiad z fotografem naszego Prezydenta. Jest też Mały Gość Niedzielny, Apostolstwo Chorych, L’Osservatore Romano, nasza gazetka i czasopisma misyjne.
  • Serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim, którzy przyczynili się do upiększenia naszej świątyni na Triduum Paschalne i czas Wielkanocy – Rodzinom, które tradycyjnie zbudowały wspaniały Boży Grób i zorganizowały piękne kompozycje kwiatowe, Pocztom Sztandarowym, Strażakom – za przygotowanie ogniska oraz niesienie baldachimu i latarni w Procesji Rezurekcyjnej; całej Służbie Liturgicznej: Szafarzom, Ministrantom, Organistom, Lektorkom, Psałterzystkom, Komentatorce i Fotografom za posługę dla Parafii.
  • Dziękuję również za posprzątanie naszej świątyni i obejścia na Święta Rodzinom: Gogol, Biolik, Gajda, Musiolik, Kluczniok, Czembor i Jarząbek. Za ubogacenie pysznymi słodkościami świątecznych paczek dla naszych chorych i starszych Parafian dziękujemy Piekarni Kristof.