OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 09.05.2021

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA
9 maja 2021 r.

  • W VI Niedzielę Wielkanocną na Mszy św. o godz. 10.00 pierwsza grupa dzieci naszej parafii przystąpi do I Komunii św. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej Parafii.
  • Parafia w Suszcu przeżywa dziś Odpust ku czci św. Stanisława. Uroczysta Suma o godz. 12.00, Nieszpory o godz. 15.30. Również dzisiaj 3 diakonów WŚSD rozpocznie rekolekcje przed święceniami prezbiteratu. Polecamy ich i ks. Rekolekcjonistę modlitwie wiernych. Święcenia prezbiteratu odbędą się w sobotę 15 maja o godz. 10.00 w katowickiej Katedrze.
  • Przypominam, że od 4 maja br. w kościołach może być 1 osoba na 15 m2, co w naszej świątyni daje tylko 20 WIERNYCH. Proszę o stosowanie się do tych zaleceń i zachowanie rozsądnego dystansu. Ks. Arcybiskup udziela ogólnej dyspensy od obowiązku niedzielnego i świątecznego uczestnictwa we Mszy św. w okresie obowiązywania tej regulacji.
  • Całymi rodzinami możemy też oglądać transmisję Mszy św. z naszego kościoła – w każdą niedzielę o godz. 10.00. Kancelaria nadal pracuje zdalnie. Pilne sprawy można załatwić telefonicznie, mailowo albo po Mszy św. Wolne intencje do końca roku są podane na stronie internetowej.
  • W poniedziałek, wtorek i środę przypadają Dni modlitw o urodzaje. W ramach Nabożeństwa Majowego pomodlimy się o błogosławieństwo Boże dla pracujących na roli, o dobre urodzaje oraz za ludzi, którzy w różnych miejscach świata ciągle cierpią głód.
  • W czwartek po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszam na krótkie Nabożeństwo Fatimskie. Od piątku rozpoczniemy nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. W tym dniu przypada także święto św. Macieja Apostoła.
  • W przyszłą Niedzielę przypada Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Na Mszy św. o godz. 10.00 druga grupa dzieci przystąpi do I Komunii Świętej. W sobotę na godz. 10.00 zapraszam tę grupę wraz z rodzicami do I Spowiedzi. Przynosimy ze sobą Skarbce. Na Mszy św. o godz. 13.30 będziemy się modlić szczególnie za Rolników i o dobre urodzaje. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej Parafii.
  • Polecam jak zwykle prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym znajdziemy informacje o paszportach covidowych oraz ciekawy artykuł o Seniorach, którzy są skarbem dla społeczeństwa i Kościoła. Jest jeszcze Apostolstwo Chorych, L’Osservatore Romano i nasza gazetka.
  • Serdeczne „Bóg zapłać” za posprzątanie i piękne udekorowanie naszej świątyni, wykoszenie trawy, uporządkowanie obejścia, a nawet farskich ogrodów składam Rodzinom Dzieci Pierwszokomunijnych. Dziękujemy również Paniom Florystkom za piękne kompozycje kwiatowe oraz Strażakom za wymycie okien i wszelką pomoc. Cieszymy się darem, który został przekazany dla naszej świątyni – nowym, pięknym dywanem w prezbiterium.