OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 09.10.2022

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA
9 października 2022 r.

 • W miesiącu Różańca Królowej Pokoju powierzamy intencje Kościoła, świata i nasze osobiste. Dziś odbywa się także tradycyjne jesienne liczenie wiernych. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii. Za wszystkie ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”.
 • Na godz. 14.20 zapraszam na Nabożeństwo Różańcowe.
 • Zachęcam także do wytrwałej modlitwy różańcowej w kolejnym tygodniu października. Różaniec odprawiamy o godz. 17.30 (w sobotę o 16.30, w niedzielę o 14.20). Prowadzą go dzieci, młodzież oraz grupy parafialne wg ustalonego planu, który jest wywieszony w gablotce i podany na stronie internetowej.
 • Tych, którzy pracują dłużej, Ks. Dziekan zaprasza na Różaniec do Kobielic – w poniedziałek i piątek o godz. 20.30.
 • W tym tygodniu w czwartek (13.10) przypada wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego oraz kolejny Dzień Fatimski. Na godz. 20.00 zapraszam wszystkich Czcicieli Matki Bożej oraz całą Młodzież naszej parafii – szczególnie kandydatów do Bierzmowania, którzy czynnie zaangażują się w procesję i poprowadzą Różaniec.
 • W piątek będziemy świętować dzień Edukacji Narodowej. Wszystkim Nauczycielom już dziś składamy serdeczne życzenia! Zapewniamy o naszej gorliwej modlitwie w czasie Mszy św. szkolnej. W ten piątek od godz. 9.00 odwiedzimy chorych i starszych Parafian.
 • W sobotę przypada wspomnienie św. Teresy od Jezusa. W tym dniu zapraszam na godz. 9.30 Ministrantów i wszystkich chętnych do służby przy ołtarzu, a na godz. 10.00 Dzieci Maryi.
 • W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić uroczystość św. Jadwigi Śląskiej oraz 45 rocznicę wyboru kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Będziemy świętować XXII Dzień Papieski. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii, a pod kościołem odbędzie się tradycyjna zbiórka na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia.
 • Polecam jak zwykle prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym m.in. artykuły o tym, komu tak bardzo przeszkadza katecheza w szkole, ciekawy wywiad ze znanym kolarzem Czesławem Langiem oraz ważny tekst o posłudze kobiet w funkcji lektora i akolity. Jest jeszcze L’Osservatore Romano, Apostolstwo Chorych, Karolowy Periodyk i czasopisma misyjne.
 • Zachęcam także do obejrzenia w kinach najnowszego filmu o Medjugorie. Więcej szczegółów znajdziemy na plakacie w gablotce.
 • Serdeczne „Bóg zapłać” za posprzątanie świątyni i obejścia na dzisiejszą Niedzielę składam Rodzinom: Czernecki, Orlik, Polak i Tyrna.
 • Dziękuję także wszystkim, którzy włączyli się w akcję utylizacji sprzętu elektrycznego.