OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 1.12.2019

I NIEDZIELA ADWENTU
1 grudnia 2019 r.

• Dziś I Niedziela Adwentu – Niedziela Trzeźwości. Zachęcam, by postanowienia abstynencji wpisać do parafialnej księgi trzeźwości. Rozpoczynamy Nowy Rok Liturgiczny i realizację I części Programu Duszpasterskiego Eucharystia daje życie pod hasłem Wielka Tajemnica Wiary. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby archidiecezji, a pod kościołem odbędzie się zbiórka na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Za wszystkie ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”.
  • Zapraszam na godz. 14.20 na Nieszpory połączone z Nabożeństwem trzeźwościowym.
  • Jak zwykle w centrum adwentowego czuwania będą Msze św. Roratnie – codziennie o godz. 17.00.
  • W tym tygodniu we wtorek obchodzimy wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, a w środę wspomnienie św. Barbary – Górników i ich Rodziny zapraszam na Mszę św. o godz. 10.00. W I czwartek modlimy się także rano o nowe powołania. I piątek wspominamy św. Mikołaja – w tym dniu od godz. 9.00 odwiedzimy chorych i starszych parafian, a w I sobotę św. Ambrożego. Okazja do Spowiedzi pół godziny przed Mszą św., a dodatkowo dla dzieci i młodzieży w czwartek i piątek od godz. 15.30.
  • Za tydzień kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej Parafii. O godz. 9.30 zaśpiewamy Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP.
  • Polecam prasę katolicką – w Gościu Niedzielnym artykuł o tym, że szczególnie w Adwencie Chrystus przychodzi do naszych serc. Jest jeszcze Mały Gość Niedzielny z lampionem na Roraty, Apostolstwo Chorych, czasopisma misyjne i Karolowy Periodyk.
  • Przy prasie katolickiej można już zaopatrywać się w Świece Caritas (mała w cenie 5 zł, duża – 10 zł) i wigilijne opłatki (małe w cenie 3 zł, duże 5 zł).
  • Najbardziej obowiązkowym Ministrantem w listopadzie był Michał Larysz. Gratulujemy i zachęcamy wszystkich do równie gorliwej służby.
  • „Bóg zapłać” za posprzątanie kościoła i obejścia na dzisiejszą niedzielę składam 2 Rodzinom Krzysteczko, Staniek i Kolarczyk. Dziękuję serdecznie za przygotowanie pięknego wieńca adwentowego i pomoc w wykonaniu adwentowej dekoracji.