OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 24.11.2019

UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA
KRÓLA WSZECHŚWIATA
24 listopada 2019 r.

  • Dziś obchodzimy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Kończy się kolejny Rok Liturgiczny. W czasie każdej Mszy św. odmówimy pobożnie Akt poświęcenia rodziny ludzkiej Chrystusowi Królowi – każdy, kto spełni zwykłe warunki, może zyskać odpust zupełny. Kolekta przeznaczona będzie na potrzeby naszej Parafii. Za wszystkie ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”.
  • Na godz. 14.20 zapraszam na Nieszpory.
  • W tym tygodniu w sobotę obchodzimy święto św. Andrzeja Apostoła. Na godz. 9.30 zapraszam Ministrantów, a na 10.00 Dzieci Maryi.
  • Za tydzień I Niedziela Adwentu – Niedziela Trzeźwości. Zachęcam do złożenia świadectwa przez wpis do parafialnej Księgi Trzeźwości. Rozpoczniemy Nowy Rok Liturgiczny oraz pierwszą część trzyletniego programu duszpasterskiego pod hasłem: Eucharystia daje życie.
  • Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby archidiecezji, a pod kościołem odbędzie się zbiórka na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.
  • Polecam prasę katolicką – w Gościu Niedzielnym specjalny dodatek – kalendarz na rok 2020 ze św. Janem Pawłem II oraz zapowiadany tekst o Relikwiach św. Karola Boromeusza, które dotarły do Kryr. Jest także Mały Gość Niedzielny z lampionem na Roraty i ciekawymi artykułami o głębokim przeżywaniu Adwentu i Bożego Narodzenia.
  • W imieniu Starosty Pszczyńskiego zapraszam na przedstawienie „Bajka na niepogodę”, które odbędzie się 1 grudnia, o godz. 17.00 w Sali Gminnego Ośrodka Kultury w Suszcu. Szczegóły na plakacie w gablotce.
  • Parafia Kobielice zaprasza na pielgrzymkę do Włoch (19-28.06.2020). Szczegóły na stronie internetowej parafii.
  • Już dziś zapraszamy także na adwentowe rekolekcje oraz dni skupienia dla nauczycieli, organistów, szafarzy i młodzieńców zainteresowanych Seminarium – szczegóły na stronie internetowej.
  • Serdeczne „Bóg zapłać” za posprzątanie kościoła i obejścia na dzisiejszą niedzielę składam Rodzinom: Urbaniec, Janduda, Orlik, Turalski i Wróbel.