OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 10.03.2024

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – LAETARE
NIEDZIELA RADOŚCI – 10 marca 2024 r.

• Dzisiejsza niedziela nazywana jest w tradycji rzymskiej „niedzielą róż”, ponieważ obdarowywano się różami, które w tym czasie już zakwitały. U nas symbolicznie pojawia się w liturgii różowy kolor ornatu. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii. Za wszystkie ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”.
  • Na godz. 14.15 zapraszam na Gorzkie Żale z Kazaniem Pasyjnym.
  • W środę (13.03) przypada już 11 rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową – pamiętajmy o Ojcu Św. w naszej modlitwie.
  • Droga Krzyżowa jest odprawiana w piątki o godz. 16.15. Wypominki za zmarłych, za których modlimy się przed tym nabożeństwem, można jeszcze wrzucać do skrzynki przy prasie katolickiej.
  • Przypominam, że wierni, którzy odprawią Drogę Krzyżową lub Gorzkie Żale i spełnią zwykłe warunki, mogą zyskać odpust zupełny.
  • W III piątek (15.03) wypraszajmy gorliwie Boże Miłosierdzie. W tym dniu od godz. 9.00 odwiedzimy przed Świętami chorych i starszych Parafian. Nowe osoby proszę zgłosić najpóźniej do wtorku (12.03).
  • W sobotę na godz. 10.00 zapraszam do Domu Parafialnego Ministrantów i wszystkich chętnych do służby przy Ołtarzu.
  • Mszą św. w sobotę o godz. 17.00 rozpoczniemy ODNOWIENIE MISJI ŚWIĘTYCH, które poprowadzi ks. Stanisław Malinowski – Misjonarz Świętej Rodziny.
  • Szczegółowy plan Odnowienia Misji jest już zamieszczony w gablotce i na stronie internetowej. Obyśmy znaleźli czas na skorzystanie nie tylko z Nauk Stanowych, ale także z Sakramentu Pokuty i Adoracji. Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii.
  • Polecam prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym znajdziemy ciekawy artykuł o geniuszu Kobiety i jej istotnej roli w Kościele oraz o trwających protestach rolników. Jest także L’Osservatore Romano, Mały Gość i nasza gazetka. Są już do nabycia Wielkanocne Paschaliki Caritas (cienkie w cenie 10 zł, grubsze – 15 zł).
  • Rozpoczynają się Ekstremalne Drogi Krzyżowe – także w naszych okolicach. Więcej informacji oraz zapisy – na stronie www.edk.org.pl
  • Serdeczne „Bóg zapłać” za posprzątanie kościoła i obejścia na dzisiejszą Niedzielę składam Rodzinom: Kudła, Kuczera, Zielonka, Skrzypczyk i Koczar.