OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 17.03.2024

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
17 marca 2024 r.

  • Witamy serdecznie w naszej parafii ks. Stanisława Malinowskiego, Misjonarza Świętej Rodziny który poprowadzi Odnowienie Misji Św. Życzymy światła Ducha Świętego oraz serc otwartych na działanie Bożego Słowa. Rozpoczynamy dzisiaj II część Wielkiego Postu, o charakterze pasyjnym. Zachowujemy w kościele zwyczaj zasłonięcia krzyży – aż do Wielkiego Piątku.
  • Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii – na świąteczny wystrój kościoła i na kwiaty do Bożego Grobu. Na godz. 14.15 zapraszam na kolejne Gorzkie Żale, które wygłosi do nas Ojciec Misjonarz. Po nich na Naukę Stanową zapraszamy całą młodzież naszej Parafii.
  • Plan Odnowienia Misji jest zamieszczony w gablotce i na naszej stronie. Postarajmy się znaleźć czas nie tylko na Nauki Stanowe, ale także na Adorację i Sakrament Pokuty, aby już przygotować się na Święta.
  • Kancelaria parafialna ze względu na Odnowienie Misji w tym tygodniu będzie zasadniczo nieczynna. Pilne sprawy można załatwić po Mszy św.
  • We wtorek przypada Uroczystość św. Józefa – tym bardziej zapraszamy do kościoła wszystkich Ojców i Mężów, których jest on Patronem.
  • W środę, w ostatnim dniu Odnowienia Misji kolekta będzie przeznaczona na budowę nowego kościoła w Żernicy, gdzie pracuje ks. Stanisław.
  • W piątek już na godz. 16.00 zapraszam na Drogę Krzyżową, którą rozpoczniemy na parafialnym Cmentarzu i przejdziemy na Mszę św. do kościoła. Odbędą się także Ekstremalne Drogi Krzyżowe. Szczegóły na stronie www.edk.org.pl
  • Za tydzień już Niedziela Palmowa. Poświęcenie Palm będzie w czasie każdej Mszy św. (szczególnie uroczyste o godz. 10.00). Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii. W tym dniu w katedrze o godz. 14.00 rozpocznie się Spotkanie Młodych, a Rada Rodziców ZSP Kryry zaprasza od godz. 8.00 do 15.00 na Kiermasz Słodkości przy kościele.
  • Polecam prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym m.in. artykuł o rozwoju handlu relikwiami oraz o zachodnich wojskach na Ukrainie. Jest też Mały Gość, L’Osservatore Romano, nowe czasopisma misyjne i nasza gazetka. Są jeszcze do nabycia Wielkanocne Paschaliki Caritas (cienkie w cenie 10 zł, grubsze – 15 zł).
  • Serdeczne „Bóg zapłać” za posprzątanie kościoła i obejścia na dzisiejszą Niedzielę składam Rodzinom: Kumor, Ksiądz, Boryś i Sojka. Piekarni Kristof dziękujemy za przygotowanie paczek świątecznych dla naszych chorych i starszych Parafian.