OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 10.04.2022

NIEDZIELA PALMOWA
10 kwietnia 2022 r.

• Dziś Kościół obchodzi pamiątkę uroczystego wjazdu Jezusa Chrystusa do Jerozolimy. Rozpoczynamy Wielki Tydzień. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii. Za wszystkie ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”. Na godz. 14.15 zapraszam na ostatnie Gorzkie Żale.
  • Zbliża się święte Triduum Męki i Zmartwychwstania Pańskiego – nasze najważniejsze wydarzenie całego roku liturgicznego. Rozpoczyna się w Wielki Czwartek Mszą św. Wieczerzy Pańskiej, a swój szczyt ma w Wigilię Paschalną. Serdecznie zapraszam w te dni na uroczystą liturgię. Można wtedy zyskać odpust zupełny, jeśli spełnimy zwykłe warunki.
  • W Wielki Czwartek zapraszam na Mszę św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Po liturgii będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu w Ciemnicy do godz. 21.00. Kancelaria parafialna w tym dniu będzie nieczynna.
  • W Wielki Piątek na godz. 10.00 zapraszam na Drogę Krzyżową, a o godz. 15.00 na Koronkę do Bożego Miłosierdzia w ramach rozpoczynającej się Nowenny. Liturgia Męki Pańskiej rozpocznie się o godz. 18.00. Adoracja przy Bożym Grobie będzie trwać do godz. 21.00. W tym dniu obowiązuje post ścisły – ilościowy i jakościowy. Zachęcam do wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych aż do liturgii Wigilii Paschalnej. Ks. Abp przypomina, że Ofiary złożone przy adoracji krzyża w Wielki Piątek i Wielką Sobotę przeznaczone będą na Boży Grób w Jerozolimie i zachęca do większej ofiarności.
  • W Wielką Sobotę adoracja przy Bożym Grobie będzie trwać od godz. 8.00 do 18.00 (po niej będzie czas na posprzątanie kościoła). Poświęcenie pokarmów odbędzie się o godz. 13.00, 15.00 i 17.00. Wigilia Paschalna rozpocznie się o godz. 20.00. W czasie tej uroczystej liturgii odnowimy nasze przyrzeczenia chrzcielne, dlatego przynieśmy ze sobą świece.
  • W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego o godz. 6.00 zapraszam na Procesję Rezurekcyjną – szczególnie Strażaków i Poczty Sztandarowe. Uroczyste Nieszpory odprawimy o godz. 14.20. Nieszpory te kończą obchody Triduum Paschalnego. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii. Po Świętach trwajmy w Nowennie przed Niedzielą Miłosierdzia Bożego.
  • Polecam prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym m.in. artykuł o przeżywaniu Wielkiego Tygodnia z Chrystusem Sługą oraz kolejna płyta CD z cyklu Biblia Audio. Jest także L’Osservatore Romano, czasopisma misyjne i nasza gazetka. Są jeszcze do nabycia Wielkanocne Paschaliki Caritas (małe w cenie 8 zł, duże – 15 zł). W zakrystii możemy kupić ostatni Gość Niedzielny Extra (w cenie 10 zł).
  • Serdeczne „Bóg zapłać” tym, którzy uczestniczyli w rekolekcjach i włączyli się czynnie w piątkową Drogę Krzyżową z cmentarza do kościoła. Dziękuję za posprzątanie świątyni i obejścia na Niedzielę Palmową Rodzinom: Pasieka, Gogol, Paszek i Biolik. W Wielką Sobotę na godz. 18.00 zapraszam kolejne dwie grupy do sprawnego posprzątania kościoła na Święta.
  • Okazja do Spowiedzi: Wielki Poniedziałek i Wielka Środa: 17.00-17.50

Wielki Czwartek: 16.00-17.50

Wielki Piątek: 8.00-9.45 i 16.00-17.45

Wielka Sobota: 8.00-9.00, 13.30-14.30 i 15.30-16.30.