Hosanna memu Bogu

W Niedzielę Palmową – po latach przerwy wymuszonej pandemią – mogliśmy wreszcie uroczyście przeżyć w naszej parafii pamiątkę wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. Tak jak w ewangelicznym opisie, wierni, po poświęceniu pięknych palm, z gromkim śpiewem Hosanna memu BoguChrystus Królem przeszli w procesji wokół naszego kościoła i Maryjnej groty. Później w Liturgii Słowa z uwagą wysłuchaliśmy opisu Męki Pańskiej, który wprowadził nas w przeżywanie kolejnego Wielkiego Tygodnia w naszym życiu. W Eucharystii gorliwie modliliśmy się także o pokój na świecie, zwłaszcza na Ukrainie, by wszyscy wierzący mogli bez przeszkód oczekiwać tej radości Zmartwychwstania.

Bóg zapłać wszystkim, którzy włączyli się w to radosne rozpoczęcie ostatnich dni Wielkiego Postu. Oby tym zewnętrznym przejawom wiosennej radości, towarzyszyło także nasze duchowe odrodzenie. Obyśmy nie tylko cieszyli się ze wspaniałych palm i przynieśli w Wielką Sobotę do poświęcenia wielkanocne pokarmy, ale przede wszystkim zadbali o przygotowanie miejsca w naszych sercach dla Zmartwychwstałego Pana. Więcej zdjęć, za które dziękujemy panu Adamowi, możemy zobaczyć w Galerii.