OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 10.12.2023

II NIEDZIELA ADWENTU
10 grudnia 2023 r.

• Dziś przeżywamy II Niedzielę Adwentu, a z całym Kościołem w Polsce obchodzimy Dzień modlitwy i pomocy Kościołowi na Wschodzie. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii, a pod kościołem odbędzie się zbiórka na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Za wszystkie ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”.
  • Wszystkich zapraszam na Msze św. Roratnie – codziennie o godz. 17.00. Zachęcam także do abstynencji od napojów alkoholowych i złożenia świadectwa przez wpis do Parafialnej Księgi Trzeźwości.
  • W tym tygodniu w środę wspominamy św. Łucję, a w czwartek św. Jana od Krzyża. W III piątek grudnia wypraszajmy gorliwie Boże Miłosierdzie. W tym dniu (15.12) odwiedzimy chorych i starszych parafian. Ewentualne nowe osoby proszę zgłosić do środy (13.12).
  • Przypominam, że ze względu na Roraty okazja do Spowiedzi jest codziennie od godz. 16.20 do 16.50. Starajmy się nie odkładać tego, co najważniejsze – pojednania z Bogiem – na ostatnie dni Adwentu.
  • Za tydzień, w III Niedzielę Adwentu – Niedzielę Radości. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej Parafii – głównie na przygotowanie kościoła na Święta.
  • Już dziś informuję, że w przyszły wtorek (19.12) o godz. 11.00 będzie odprawiona Msza św. w intencji wszystkich Seniorów naszej parafii, po której odbędzie się Spotkanie Opłatkowe w Sali Bankietowej Pod Gruszą. Tego samego dnia zapraszam również na spotkanie Parafialną Radę Duszpasterską – po Roratach, o godz. 18.00 na Probostwo.
  • W gablotce i na stronie internetowej pojawił się już Plan Kolędy – proszę o zapoznanie się nim i zaplanowanie czasu na Odwiedziny Duszpasterskie.
  • Polecam prasę katolicką – w Gościu Niedzielnym artykuł o nowym nuncjuszu apostolskim w Polsce oraz tekst o kolejnej rocznicy stanu wojennego. Jest jeszcze L’Osservatore Romano, czasopismo misyjne i grudniowy nr naszej gazetki z Harmonogramem Odśnieżania. Dziękuję tym nielicznym, którzy pojawili się do pomocy…
  • Czytelnicy Gościa Niedzielnego już zauważyli informację, że wydano pierwszy nr dodatkowego dwumiesięcznika Historia Kościoła – można go indywidualnie zamawiać w sklepie internetowym.
  • Po każdej Mszy św. przy prasie katolickiej można zaopatrywać się w Świece Caritas (małe w cenie 10 zł, duże 15 zł) oraz wigilijne opłatki (małe 3 zł, duże 7 zł).
  • Serdeczne „Bóg zapłać” za posprzątanie kościoła i obejścia na dzisiejszą niedzielę składam Rodzinom: Piszczek, Kozber, Gołek i Kozber.