OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 11.06.2017

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

11 czerwca 2017 r.

• Dziś obchodzimy Uroczystość Najświętszej Trójcy. Kończy się okres spowiedzi oraz Komunii św. wielkanocnej. Kolekta będzie przeznaczona na Wydział Teologiczny UŚ. Pod kościołem po Mszy św. będzie kontynuowana zbiórka na pomnik dla ks. Proboszcza Edwarda Słupika.

• Dzisiaj także pielgrzymka dzieci wczesnokomunijnych i komunijnych do katedry, w Katowicach i innych miastach marsze w obronie życia, w sąsiedztwie przebogaty w atrakcje Dzień Suszca. W naszym kościele całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu50 Rocznica wizyty Kardynała Karola Wojtyły w naszej świątyni. Z tej okazji na godz. 14.30 zapraszam na specjalne nabożeństwo Eucharystyczne. Zachęcam wszystkich, a szczególnie nasze Róże Różańcowe, by do godz. 20.00 wygospodarować czas na modlitwę.

• W poniedziałek wspominamy bł. Józefa Czempiela i Emila Szramka, we wtorek św. Antoniego z Padwy, w środę bł. Michała Kozala, w III piątek miesiąca – Boże Miłosierdzie, a w sobotę św. Brata Alberta. We wtorek, 13.06, w parafii pw. Imienia Maryi w Radostowicach będą obecne szczególne relikwie św. Ojca Pio. O godz. 11.00 odprawiona będzie uroczysta Msza św. połączona ze świętowaniem Srebrnego Jubileuszu Ks. Proboszcza oraz imienin ks. Antoniego Bubalika. Zapraszamy do udziału. Szczegóły na plakacie w gablotce. O godz. 20.00 w naszej parafii Nabożeństwo Fatimskie – proszę o przyniesienie świec.

• W czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Serdecznie zapraszam do udziału w procesji, która rozpocznie się po Mszy św. o godz. 8.30. Przejdziemy ulicami: Wyzwolenia, Wodną, Nierad, Wilczą i wrócimy ul. Wyzwolenia do kościoła. Poszczególne ołtarze będą usytuowane u Państwa: Staniek, Otremba, Jurga i Łazarczyk. Dziękuję za to, że chętnie się zgodzili, ale bardzo proszę także sąsiadów, aby udostępnili swoje kwiaty i pomogli w przygotowaniu dekoracji, a wszystkich o przystrojenie okien naszych domów i całej trasy procesji. Na procesję Bożego Ciała oraz w dni Oktawy tej Uroczystości zapraszam szczególnie Dzieci Pierwszokomunijne i dziewczynki z koszyczkami kwiatów. Dziewczęta z gimnazjum proszę o pomoc w prowadzeniu dzieci, jak to było w latach poprzednich. Do niesienia baldachimu, lampionów oraz utrzymania porządku i bezpieczeństwa procesji zapraszam naszych Strażaków. W dni Oktawy Bożego Ciała po Mszy św. wieczornej odprawimy nabożeństwo z procesją wokół kościoła.

• W sobotę na godz. 10.00 zapraszam Ministrantów i Dzieci Maryi na wspólne ostatnie spotkanie przed wakacjami. W przyszłą niedzielę kolekta na potrzeby naszej parafii.

• Polecam prasę katolicką – w Gościu Niedzielnym znajdziemy bezpłatny dodatek – śpiewnik na procesję Bożego Ciała oraz ciekawe artykuły o św. Józefie i Żywym Różańcu. Jest jeszcze kilka egzemplarzy naszej gazetki.

• Zgodnie z harmonogramem w gablotce pojawiła się lista kandydatów do Parafialnej Rady Duszpasterskiej. 18 czerwca wybierzmy świadomie naszych przedstawicieli.

• W poniedziałek, 19.06 około godz. 19.00 odbędzie się spotkanie przed wyjazdem na pielgrzymkę parafialną do Chorwacji – zapraszamy wszystkich uczestników.

• Serdeczne „Bóg zapłać” za posprzątanie naszej świątyni na dzisiejszą niedzielę składam Rodzinom: Dyrda, Kołoczek i Gruszka.

• Dziękuję także tym, którzy mimo niezbyt sprzyjającej pogody pojawili się w ostatnią niedzielę na naszym Pikniku oraz za wszelką pomoc w organizacji. Szczegółowe podziękowania – na naszej stronie parafialnej. Bóg zapłać wszystkim – za wszystko!