OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 11.10.2020

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA
11 października 2020 r.
XX DZIEŃ PAPIESKI

 • Dziś pod hasłem TOTUS TUUS świętujemy XX Dzień Papieski. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii, a pod kościołem odbędzie się tradycyjna zbiórka na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. Za wszystkie ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”.
 • Na godz. 14.20 zapraszam na Nabożeństwo Różańcowe.
 • Zachęcam także do wytrwałej modlitwy różańcowej w kolejnym tygodniu października. Przypominam, że za publiczne, wspólne odmówienie tej modlitwy można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 • W środę przypada dzień Edukacji Narodowej. Wszystkim Nauczycielom składamy serdeczne życzenia!
 • We wtorek przypada wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, w czwartek wspomnienie św. Teresy od Jezusa, a w piątek uroczystość św. Jadwigi Śląskiej oraz 42 rocznica wyboru kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową, w III piątek miesiąca – gorliwie prośmy o Boże Miłosierdzie.
 • We wtorek, w 13 dzień miesiąca, wyjątkowo na Różaniec Fatimski zapraszam po Mszy św. wieczornej – będzie to okazja do ostatniej w tym roku fatimskiej procesji wokół kościoła.
 • Zachęcam również do udziału w szczególnej Eucharystii, którą w czwartek, o godz. 18.00, w naszym kościele będzie odprawiać ks. Władysław Kolorz – jako dziękczynienie za pielgrzymkę do Fatimy, za 70 lat życia i 45 lat kapłaństwa. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie po pielgrzymce. UWAGA!!!! Ze względu na sytuację epidemiczną Solenizant odwołał świętowanie…
 • Przyszła niedziela to Niedziela Misyjna, rozpoczynająca tydzień misyjny. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby misji. W tym dniu odbędzie się również tradycyjnie liczenie wiernych.
 • Polecam jak zwykle prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym m.in. artykuł o nowej Encyklice papieża Franciszka oraz film na DVD – Ziemia Maryi. Jest jeszcze Apostolstwo Chorych, nasza gazetka i czasopisma misyjne.
 • Wspólnota NOVARE zaprasza na kurs Alpha w Żorach, który rozpocznie się 13.10. 2020 o godz. 19.00. Więcej szczegółów na plakacie w gablotce.
 • Serdeczne „Bóg zapłać” za posprzątanie świątyni oraz całego obejścia na Uroczystość Bierzmowania i na dzisiejszą Niedzielę składam Rodzinom: Foksiński, Gruszka, Kołodziejczyk i Lukasek. Dziękuję także tym, którzy oddali swe elektrośmieci na akcję, z której dochód pomoże misjom.