OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 12.09.2021

UROCZYSTOŚĆ NMP PIEKARSKIEJ
12 września 2021 r.

 • Dziś duchowo łączymy się z Sanktuarium w Piekarach oraz dziękujemy za dar nowych Błogosławionych – Kardynała Wyszyńskiego i Matki Róży Czackiej. Także w Radostowicach Odpust ku czci Imienia Maryi. Suma o godz. 11.00, a uroczyste nieszpory o 14.30 (u nas nieszporów nie będzie). Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii. Za wszystkie ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”.
 • W poniedziałek przypada wspomnienie św. Jana Chryzostoma, we wtorek święto Podwyższenia Krzyża Św., w środę wspomnienie NMP Bolesnej, w czwartek św. Męczenników Korneliusza i Cypriana, a w sobotę święto św. Stanisława Kostki. W tym tygodniu obchodzimy również kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców.
 • W 13 dniu września po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszam na Różaniec Fatimski. We wtorek zachęcam do licznego udziału we Mszy św. i do przyniesienia krzyży. Dokonamy uroczystego poświęcenia i odnowienia należnego miejsca krzyża w naszych rodzinach.
 • W III piątek miesiąca prośmy gorliwie o Miłosierdzie Boże. W tym dniu od godz. 9.00 odwiedzimy chorych i starszych Parafian. Po Mszy św. szkolnej zapraszam na krótkie spotkanie w salce Kandydatów do Bierzmowania.
 • W sobotę na godz. 10.00 zapraszam do kościoła na zbiórkę wszystkich Ministrantów oraz tych, którzy chcą do tej grupy dołączyć.
 • W przyszłą niedzielę kolekta będzie przeznaczona na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego.
 • Parafia Rudziczka 18.09.2021 organizuje pielgrzymkę szlakiem Kardynała Wyszyńskiego oraz Matki Róży Czackiej – szczegóły na plakacie w gablotce. Znajdziemy tam także informację o kolejnej zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego, która w naszej parafii odbędzie się 15.09.2021 r. Sprzęt można składać już od poniedziałku za grotą przy zewnętrznym garażu.
 • Pan Wójt przypomina o Narodowym Spisie Powszechnym, którego można będzie także dokonać 14.09 w naszej Remizo-Świetlicy, w godz. 8.00-15.00.
 • Dziękuję tym, którzy już zamówili intencje na rok przyszły – zapraszam także w tym tygodniu do Kancelarii. Wolne terminy znajdziemy na naszej stronie internetowej.
 • Polecam jak zwykle prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym wiele treści dotyczących naszych nowych błogosławionych. Jest też Karolowy Periodyk L’Osservatore Romano.
 • Serdeczne „Bóg zapłać” za posprzątanie świątyni i obejścia na dzisiejszą Niedzielę składam dwóm Rodzinom Klimek, Jaszczak i Malczyński.