OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 19.09.2021

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA
19 września 2021 r.

  • Dziś obchodzimy Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Módlmy się, aby we wszystkich mediach zawsze przekazywano prawdę. Polecajmy media katolickie – wspierajmy je modlitwą i ofiarnością. Kolekta będzie przeznaczona na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego. Za wszystkie ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”.
  • W tym tygodniu w poniedziałek przypada wspomnienie św. męczenników Andrzeja Kim Taegon i towarzyszy, we wtorek święto św. Mateusza Ew., a w czwartek wspomnienie św. o. Pio z Pietrelciny.
  • W czwartek 23.09.21 r. po Mszy św. wieczornej odbędzie się jedyna próba przed Uroczystością Bierzmowania – obecność kandydatów, świadków i wszystkich, którzy pełnią jakieś funkcje obowiązkowa.
  • W piątek 24.09.21 r., w czasie Mszy św. o godz. 18.00 ks. Bp Grzegorz Olszowski udzieli Sakramentu Bierzmowania młodzieży naszej parafii. W tym dniu dla wszystkich uczestników tej Uroczystości została ogłoszona dyspensa od piątkowego postu.
  • W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii. W tym dniu odbędzie się tradycyjne jesienne liczenie wiernych, a swoje imieniny obchodzi Ks. Abp Senior Damian Zimoń. Otoczmy go naszą modlitwą.
  • Nadal można zamawiać Intencje Mszalne na rok 2022. Jest jeszcze sporo wolnych terminów – są podane pod ogłoszeniami na naszej stronie internetowej. Kancelaria parafialna jest czynna już tylko w normalnych godzinach. Przypominam, że należy też uregulować opłaty cmentarne.
  • Polecam prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym m.in. ciekawy artykuł o objawieniach Matki Bożej w La Salette oraz tekst o pracy ratowników medycznych. Jest jeszcze Apostolstwo Chorych i nasza gazetka.
  • Na plakatach w gablotce możemy znaleźć zaproszenia na Spotkania z Hanikiem – czyli Sługą Bożym ks. Janem Machą, na pielgrzymkę Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę, reklamę najnowszego filmu o objawieniach w Portugalii – FATIMA, który od 1.10.21 r. można będzie zobaczyć w kinach oraz zachętę do udziału w kolejnej edycji Kursu ALPHA.
  • Pan Wójt informuje, że 27.09.21 r. w godz. 8.00-15.00 będzie można dokonać Narodowego Spisu Powszechnego w naszej Remizo-Świetlicy.
  • Serdeczne „Bóg zapłać” za posprzątanie świątyni i obejścia na dzisiejszą Niedzielę składam Rodzinom: Klepek, Kuźnik, Godowski i Paździor.