Ogłoszenia duszpasterskie – 12.10.2014

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

XIV DZIEŃ PAPIESKI

Dziś też przeżywamy kolejny, XIV Dzień Papieski. Przed kościołem po Mszach świętych odbywa się zbiórka na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Dziękuję naszym Paniom z Zespołu Charytatywnego za przeprowadzenie tej zbiórki. Dzisiejsza kolekta w kościele przeznaczona jest na potrzeby Parafii.

Jutro 13 października nie będzie osobnego Nabożeństwa Różańcowego, zapraszam natomiast na ostatnie Nabożeństwo Fatimskie, rozpoczniemy je Mszą św. o godz. 18.00, potem Różaniec Fatimski i procesja z Figurą MB Fatimskiej. Szczególnie wszystkich na to Nabożeństwo Fatimskie zapraszam, także dzieci, by mogły nieść Relikwie Błogosławionych Dzieci Fatimskich Hiacynty i Franciszka.

Przyszłą niedzielę będziemy obchodzić jako Niedzielę Misyjną i Światowy Dzień Misyjny oraz cały Tydzień, jako Światowy Tydzień Misyjny. Kolekta w tę niedzielę jest przeznaczona na Misje, Msza św. o godz. 10.00 będzie odprawiona w języku łacińskim, jako że jest to starożytny język Kościoła i dawniej na całym świecie w tym języku była sprawowana liturgia.

W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja będzie już od 15.45, a Różaniec odprawimy o 16.10 i połączymy go z Koronką do Miłosierdzia Bożego i uczczeniem Relikwii Św. Siostry Faustyny. Wszystkich Parafian, a szczególnie dzieci i młodzież nadal zapraszam na Nabożeństwa Różańcowe codziennie o 16.15. W niedziele Nabożeństwa Różańcowe są po Mszy św. popołudniowej, ok. 14.20.

Za tydzień na Mszach św. w niedzielę i tygodniu będzie liczenie wiernych.

Jak co tydzień składam serdeczne „Bóg zapłać” za troskę o czystość naszego kościoła,  w tym tygodniu rodzinom:  Bartecki, Orlik i Pustelnik.