Ogłoszenia duszpasterskie – 5.10.2014

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA

Kolekta dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na nasze Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach.

We wtorek 7 października przyjadą do nas, jak co roku, klerycy naszego Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego z Katowic na zbiórkę ziemniaków, warzyw, zbóż i owoców. Proszę, by te dary przywozić  tradycyjnie już do Pana Kazimierza Kubicy przy ul. Wyzwolenia a także do Pana Benedykta Gruszki też przy ul. Wyzwolenia w sam dzień 7 października do godz. 10.00, skąd sobie klerycy je odbiorą.

Wszystkich Parafian, a szczególnie dzieci i młodzież zapraszam na Nabożeństwa Różańcowe codziennie o 16.15 także we wtorki. W niedziele października Nabożeństwo Różańcowe będzie po Mszy św. popołudniowej, ok. 14.20.

Za tydzień będziemy przeżywać kolejny, XIV Dzień Papieski. Przed kościołem odbędzie się zbiórka na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Znów proszę nasze Panie z Zespołu Charytatywnego o przeprowadzenie tej zbiórki.

Po Mszach św. wieczornych, w tym tygodniu oprócz czwartku z racji Dekanalnego spotkania kapłanów i oprócz piątku można zamawiać intencje Mszalne na rok 2015 już tylko na wtorki o 08.00 lub niektóre niedziele lub kilka dni tygodniu w listopadzie i grudniu. Przypominam o wpłacaniu za wywóz śmieci i za wodę z cmentarz  20 zł od grobu.

Jak co tydzień składam serdeczne „Bóg zapłać” za troskę o czystość naszego kościoła,  w tym tygodniu rodzinom: Muras, Stebel i Witała.

Prośba do Wszystkich Ludzi Dobrej Woli. Pilnie poszukuje się dawców krwi AB RH

minus dla ciężko chorej dziewczynki. Ta krew ratuje jej życie, potencjalnych dawców prosi się o kontakt z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach po numerem telefonu 32 208 73 00 w celu umówienia się na oddanie krwi. Sprawa bardzo pilna – możesz uratować jej życie.

Akcję popierają i dołączają się do prośby:

1. O. Damian Dybała OMI z Parafii Oblatów w Katowicach, tel. 518 350 203,

2. Ks. Krzysztof Biela z Wydz. Duszpast. Kurii Metrop. w Katowicach, tel. 519 318 867.