OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 12.11.2023

XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA
12 listopada 2023 r.
Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym

• Dziś w całym Kościele obchodzimy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Kolekta będzie przeznaczona na renowację Kalwarii Piekarskiej, a przed kościołem odbędzie się tradycyjna zbiórka na Fundację Papieską Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Za wszystkie ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”.
  • W poniedziałek przypada wspomnienie św. męczenników Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, w piątek wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, a w sobotę wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny.
  • W III piątek listopada wypraszajmy gorliwie Boże Miłosierdzie. W tym dniu od godz. 9.00 odwiedzimy naszych chorych i starszych Parafian. Nowe osoby można zgłosić do środy w zakrystii.
  • Kancelaria Parafialna w tym tygodniu zasadniczo będzie nieczynna. Pilne sprawy można będzie załatwić po Mszy św.
  • W sobotę na godz. 10.00 zapraszam do Domu Parafialnego Ministrantów i wszystkich chętnych do służby przy Ołtarzu.
  • W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Światowy Dzień Ubogich, a w naszej Archidiecezji także Dzień Muzyki Liturgicznej. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii.
  • Polecam prasę katolicką – w Gościu Niedzielnym zwłaszcza artykuły o Patronach naszej Ojczyzny oraz o Muzeum Wojska Polskiego. Jest także Mały Gość Niedzielny, nowy nr L’Osservatore Romano, nasza gazetka i czasopisma misyjne.
  • Przy prasie katolickiej pojawiły się ulotki informujące o Rekolekcjach Eucharystycznych na Jasnej Górze oraz o Turnusach Rehabilitacyjnych i Wczasach Zdrowotnych prowadzonych przez Cichych Pracowników Krzyża. Zainteresowanych zachęcamy do zabrania i skorzystania.
  • Składam Serdeczne Podziękowania wszystkim, który przyczynili się do uświetnienia parafialnego Odpustu: tym, którzy posprzątali kościół i obejście, Szafarzom, Służbie Liturgicznej, Lektorom i Psałterzystom, Organistom, Orkiestrze, Pocztom Sztandarowym, Strażakom, którzy nieśli baldachim i latarnie, Parafianom oraz miłym Gościom. Relację i zdjęcia już możemy znaleźć na naszej stronie internetowej.
  • Bóg zapłać za posprzątanie kościoła i obejścia na dzisiejszą niedzielę oraz za piękne kwiaty składam Rodzinom: Polok, Polok, Musialski i Skorupka.