OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 13.11.2022

Światowy Dzień Ubogich
Dzień Muzyki Liturgicznej
Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym

• Dziś w całym Kościele obchodzimy Światowy Dzień Ubogich, Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym, a w naszej Archidiecezji Dzień Muzyki Liturgicznej. Kolekta przeznaczona będzie na renowację katowickiej katedry, a przed kościołem odbędzie się zbiórka na rzecz ubogich, zwłaszcza dotkniętych kryzysem energetycznym. Za wszystkie ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”.
  • W tym tygodniu w czwartek przypada wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, a w piątek wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny.
  • W III piątek listopada wypraszajmy gorliwie Boże Miłosierdzie. W tym dniu będziemy też symbolicznie wspominać św. Tarsycjusza. Na Mszę św. o godz. 17.00 zapraszam wszystkich obecnych i byłych Ministrantów. Przyjmiemy do tego grona nowych kandydatów. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie w Domu Parafialnym.
  • W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Ks. Abp zaprasza na Odpust do Katedry. Z okazji zbliżającego się wspomnienia św. Cecylii będziemy się modlić za naszych Organistów, Lektorów i Psałterzystów – Msza św. w ich intencji zostanie odprawiona o godz. 10.00. Kolekta w tym dniu będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii.
  • Polecam prasę katolicką – w Gościu Niedzielnym zwłaszcza artykuły o tym, jak Polacy cenią sobie świadomość historyczną oraz dodatek ostatnią już płytę CD z cyklu Biblia Audio. Jest także nowy nr L’Osservatore Romano, nasza gazetka i nowe czasopisma misyjne.
  • Składam Serdeczne Podziękowania wszystkim, który przyczynili się do uświetnienia parafialnego Odpustu: tym, którzy posprzątali kościół, całe obejście i pięknie przyozdobili kościół, Szafarzom, Służbie Liturgicznej, Lektorom i Psałterzystom, Organistom, Orkiestrze, Pocztom Sztandarowym, Strażakom, którzy nieśli baldachim i latarnie, Parafianom – zwłaszcza tym w strojach regionalnych oraz miłym Gościom. Dziękuję też panu Adamowi Kotas za piękne zdjęcia, które można zobaczyć w Galerii na naszej stronie.
  • Bóg zapłać za posprzątanie kościoła i obejścia na dzisiejszą niedzielę składam Rodzinom: Polok, Skorupka, Świerkot i Świerkot.