OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 13.12.2020

III NIEDZIELA ADWENTU
NIEDZIELA RADOŚCI – GAUDETE
13 grudnia 2020 r.

 • Dziś przeżywamy Niedzielę Radości. W liturgii pojawia się różowy kolor, który wyraża radość z bezpośredniego przygotowania się do Uroczystości Narodzenia Pańskiego. Kolekta będzie przeznaczona na świąteczny wystrój kościoła. Za wszystkie ofiary – te złożone w kościele, jak i przelewane na nasze parafialne konto – składam serdeczne „Bóg zapłać”.
 • Od 7 listopada w kościołach może być 1 osoba na 15 m2, co w naszej świątyni daje tylko 20 WIERNYCH. Proszę o stosowanie się do tych zaleceń i zachowanie rozsądnego dystansu. Ks. Arcybiskup udziela ogólnej dyspensy od obowiązku niedzielnego i świątecznego uczestnictwa w Eucharystii w okresie obowiązywania wyżej wymienionej regulacji.
 • Kancelaria parafialna do odwołania pracuje zdalnie. Pilne sprawy można załatwić telefonicznie, mailowo lub po Mszy św. Ostatnie wolne terminy intencji Mszy św. w roku 2021 zostały podane na naszej stronie internetowej. Można tam zerknąć, wybrać i zamówić mailowo lub telefonicznie (najlepiej w godzinach urzędowania kancelarii).
 • W poniedziałek wspominamy św. Jana od Krzyża, a w tym tygodniu przypadają również kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin.
 • Za tydzień będziemy przeżywać IV Niedzielę Adwentu. Okazja do spowiedzi pół godziny przed każdą Mszą św.
 • Chorych i starszych Parafian odwiedzimy w piątek 18.12 od godz. 9.00. Proszę o zgłoszenie wszystkich chętnych do środy telefonicznie lub w zakrystii.
 • Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na pokrycie bieżących rachunków (głównie na ogrzewanie kościoła i probostwa).
 • Polecam prasę katolicką – w Gościu Niedzielnym zwłaszcza ciekawe artykuły o św. Łucji, o biskupie, który pochodzi z pobliskich Pawłowic oraz o kolejnej rocznicy stany wojennego. Jest jeszcze grudniowy nr Apostolstwa Chorych, L’Osservatore RomanoKarolowy Periodyk.
 • Po każdej Mszy św. przy prasie można zaopatrywać się w małe Świece Caritas (w cenie 6 zł) oraz wigilijne opłatki (małe w cenie 3 zł, duże w cenie 5 zł).
 • Kolęda w tym roku – jak to już było zapowiadane – nie odbędzie się w tradycyjnej formie. Parafian poszczególnych ulic zapraszam do kościoła na Mszę św. w ich intencji połączoną ze specjalnym błogosławieństwem kolędowym. Rozpoczniemy od ulic: Krótkiej, Pocztowej i Wyzwolenia. Grudniowe spotkania są podane w gazetce, a w świątecznym numerze ukażą się kolejne. W gablotce oraz na stronie internetowej parafii już zamieszczono wszystkie terminy tych Eucharystii. Zaplanujmy sobie ten czas, aby przynajmniej przedstawiciel każdej rodziny mógł się pojawić i zanieść to Boże błogosławieństwo do swego domu.
 • Obok tego planu pojawił się także harmonogram odśnieżania – w razie potrzeby tradycyjnie proszę o odpowiedzialne włączenie się pomoc.
 • Serdeczne „Bóg zapłać” za posprzątanie kościoła i obejścia na dzisiejszą niedzielę składam Rodzinom: Folek, Paszek i Caban.