OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 6.12.2020

II NIEDZIELA ADWENTU
6 grudnia 2020 r.

• Dziś obchodzimy II Niedzielę Adwentu, wspomnienie św. Mikołaja oraz Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii. Za wszystkie ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”.
  • Zachęcam wszystkich w Adwencie do abstynencji od alkoholu i złożenia świadectwa  poprzez wpis do Parafialnej Księgi Trzeźwości, która jest wyłożona przy konfesjonale.
  • Przypominam, że od 7 listopada w kościołach może być 1 osoba na 15 m2, co w naszej świątyni daje tylko 20 WIERNYCH. Proszę o stosowanie się do tych zaleceń oraz zachowanie rozsądnego dystansu. Ks. Arcybiskup udziela ogólnej dyspensy od obowiązku niedzielnego i świątecznego uczestnictwa we Mszy św. w okresie obowiązywania wyżej wymienionej regulacji.
  • Kancelaria parafialna do odwołania jest nieczynna. Pilne sprawy można załatwić telefonicznie, mailowo lub po Mszy św. Intencje mszalne można było zamawiać już we wrześniu… Ostatnie wolne terminy zostały podane na naszej stronie internetowej. Można zerknąć i zamówić mailowo lub telefonicznie (w godzinach urzędowania kancelarii).
  • W poniedziałek przypada Wspomnienie św. Ambrożego, a we wtorek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Na Mszę św. o godz. 17.00 zapraszam szczególnie Dzieci Maryi i Młodzież naszej Parafii. Medaliki dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. pobłogosławimy w późniejszym terminie.
  • Za tydzień, w Niedzielę Radości kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej Parafii – głównie na przygotowanie kościoła na Święta.
  • Polecam prasę katolicką – w Gościu Niedzielnym możemy przeczytać o niepodważalnej świętości Jana Pawła II oraz ciekawy artykuł o wydarzeniach na Kopalni Wujek.Jest jeszcze Apostolstwo Chorych, L’Osservatore RomanoKarolowy Periodyk.
  • Po każdej Mszy św. przy prasie katolickiej można zaopatrywać się w Świece Caritas (małe w cenie 6 zł, duże 10 zł) oraz wigilijne opłatki (małe 3 zł, duże 5 zł).
  • Serdeczne „Bóg zapłać” za posprzątanie kościoła i obejścia na dzisiejszą niedzielę składam Pani Matyjaszczyk