OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 14.11.2021

XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA
ŚWIATOWY DZIEŃ UBOGICH
14 listopada 2021 r.

 • Dziś w całym Kościele obchodzimy Światowy Dzień Ubogich, a w naszej Archidiecezji Dzień Muzyki Liturgicznej. Kolekta przeznaczona będzie na renowację katedry, a przed kościołem odbędzie się zbiórka na Fundację Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Za wszystkie ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”.
 • W tym tygodniu w środę przypada wspomnienie św. Elżbiety, w czwartek bł. Karoliny Kózkówny, w sobotę św. Rafała Kalinowskiego.
 • W III piątek miesiąca wypraszajmy gorliwie Boże Miłosierdzie. W tym dniu od godz. 9.00 odwiedzimy chorych i starszych parafian. Symbolicznie będziemy także wspominać św. Tarsycjusza.
 • Na Mszę św. o godz. 17.00 zapraszam wszystkich obecnych i byłych Ministrantów. Kandydatom, którzy mimo pandemii dzielnie służyli przy ołtarzu uroczyście wręczymy kołnierze, a ich starszemu bratu i koledze albę.
 • W sobotę przypada długo oczekiwany i zapowiadany dzień beatyfikacji ks. Jana Machy. Uroczystość rozpocznie się o godz. 10.00 w katedrze – wszystkim polecamy udział poprzez transmisje TV, radiowe i internetowe.
 • W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata oraz Światowy Dzień Młodzieży. Ks. Abp zaprasza na Odpust do Katedry. Kolekta u nas będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii.
 • Polecam prasę katolicką – w Gościu Niedzielnym zwłaszcza specjalny dodatek o ks. Janie Masze i artykuły o tym, jak skutecznie troszczyć się o ubogich oraz o podwójnych standardach Unii Europejskiej. Jest także nowy nr L’Osservatore Romano, czasopisma misyjne i nasza gazetka. Wydano także specjalny nr Gościa Extra o nowym błogosławionym ze Śląska – cena 10 zł, do nabycia po Mszy św. w Zakrystii.
 • W gablotce pojawiła się informacja o turnusach rehabilitacyjnych w roku przyszłym – polecamy skorzystanie z tej rzetelnej, katolickiej oferty.
 • Wójt Gminy Suszec zaprasza w środę 17 listopada 2021 r. o godz. 17.30 do Remizo-Świetlicy w Kryrach na spotkanie dotyczące budowy suchego zbiornika na rzece Pszczynce, w sołectwach Kryry i Mizerów.
 • Serdeczne Bóg zapłać wszystkim, który przyczynili się do uświetnienia Odpustu: tym, którzy posprzątali kościół, całe obejście i pięknie ozdobili naszą świątynię, Służbie Liturgicznej, Organistom, Pocztom Sztandarowym, Strażakom, którzy nieśli baldachim i latarnie, Parafianom i miłym Gościom.
 • Dziękuję również za posprzątanie kościoła i obejścia na dzisiejszą niedzielę Rodzinom: Ogórek, Wojtas i Larysz.