Święty Tarsycjuszu módl się za nami!

19 listopada tradycyjnie wokół ołtarza zgromadziła się większa grupa naszych Ministrantów. Mimo ponurej, jesiennej aury i niewesołej sytuacji epidemicznej, chcieli symbolicznie uczcić św. Tarsycjusza, Męczennika – ich Patrona.

Wytrwała służba trzech Kandydatów – Miłosza, Krzysztofa i Jakuba została uwieńczona uroczystym nałożeniem Kołnierzy, które symbolizują pełne uczestnictwo w Służbie Liturgicznej. Ich starszy kolega Adrian, który rozpoczął już edukację w szkole średniej przywdział białą albę.

Ufamy, że będzie ich to mobilizować do dalszej gorliwej służby oraz angażowania się także w posługę lektorów i psałterzystów. W imieniu całej wspólnoty parafialnej dziękujemy Ministrantom i ich Rodzicom za owocną współpracę i pamiątkowe zdjęcia z naszej Uroczystości.

Zachęcamy młodszych kolegów – zwłaszcza tych, po I Komunii Świętej, by dołączyli do grona Służby Liturgicznej. Oby w każdej rodzinie naszej parafii był jakiś Ministrant. Wtedy nie będzie problemów ze służbą na każdej Eucharystii – zwłaszcza na Ślubach, Jubileuszach, Urodzinach, Pogrzebach i innych rodzinnych Uroczystościach.

Cieszy fakt, że jeden z nowo ustanowionych Ministrantów uczestniczył w Uroczystości beatyfikacyjnej ks. Jana Machy – godnie reprezentując naszą Parafię.

Więcej zdjęć – wykonanych i szybko dostarczonych przez Pana Adama Kotasa – można obejrzeć w naszej Galerii. Dziękujemy! 🙂