OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 15.05.2022

V NIEDZIELA WIELKANOCNA
15 maja 2022 r.

  • W V Niedzielę Wielkanocną dziękujemy Bogu za 8 Neoprezbiterów, którzy wczoraj w katowickiej katedrze zostali wyświęceni na kapłanów. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej Parafii. Za wszystkie ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”.
  • Zapraszam nadal do modlitwy o pokój na Nabożeństwach Majowych – dziś na godz. 14.20, w tygodniu na godz. 17.30, a w soboty na godz. 16.30.
  • W poniedziałek przypada Święto św. Andrzeja Boboli, a w sobotę Wspomnienie św. Jana Nepomucena.
  • W czwartek, 19 maja, Ks. Arcybiskup Wiktor Skworc obchodzi kolejną Rocznicę Urodzin. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.
  • W III piątek miesiąca wypraszajmy jak zwykle Boże Miłosierdzie dla nas i dla całego świata – zwłaszcza dla umęczonej wojną Ukrainy.
  • W sobotę o godz. 10.00 w naszej parafialnej świątyni 17 osób przyjmie Sakrament Bierzmowania z rąk Bpa Adama Wodarczyka. Jedyna próba przed tą Uroczystością odbędzie się w czwartek po wieczornej Eucharystii – około godz. 18.30. Obecność kandydatów i świadków obowiązkowa. W tym dniu Kancelaria Parafialna będzie nieczynna. Zatroszczmy się odpowiednio wcześniej o skorzystanie z sakramentu pokuty i pojednania.
  • W przyszłą niedzielę kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej archidiecezji. W tym dniu w katowickiej katedrze o godz. 14.00 zostanie odprawiona Uroczysta Msza św. w intencji małżonków przeżywających swoje Jubileusze Sakramentu Małżeństwa. Rozpocznie ona obchody Metropolitalnego Święta Rodziny. Więcej szczegółów na naszej stronie internetowej w dziale Zaproszenia.
  • Polecam jak zwykle prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym znajdziemy m.in. artykuły o św. Karolu de Foucauld oraz o tym, czy naprawdę poradzimy sobie bez gazu z Rosji. Jest jeszcze Mały Gość Niedzielny, Apostolstwo Chorych, L’Osservatore Romano, nasza gazetka i czasopisma misyjne.
  • Serdeczne „Bóg zapłać” za posprzątanie świątyni i obejścia na dzisiejszą Niedzielę składam Rodzinom: Pyciak, Szymoszek, Bednarek i Wojtas.