OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 22.05.2022

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA
22 maja 2022 r.

• Dzisiejsza kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej archidiecezji. Za wszystkie ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”.
  • Dziś w katowickiej katedrze o godz. 14.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji małżonków przeżywających swoje kolejne Jubileusze Sakramentu Małżeństwa. Rozpocznie ona obchody Metropolitalnego Święta Rodziny.
  • Zapraszam na kolejne Nabożeństwa Majowe – dziś na godz. 14.20.
  • W tym tygodniu przypadają tzw. Dni modlitw o urodzaje. Zapraszam do gorliwej, wspólnej modlitwy w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 17.15 – rozpoczęcie zawsze w kościele.
  • We wtorek przypada Wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych, a w czwartek Wspomnienie św. Filipa Neri oraz Dzień Matki – pamiętajmy w modlitwie o naszych Mamach. Od piątku rozpoczniemy nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
  • W sobotę na godz. 10.00 zapraszam do kościoła na wspólne spotkanie Ministrantów i Dzieci Maryi. Zachęcam zwłaszcza nowe osoby po I Komunii Świętej, aby także przyłączyły się do tych grup.
  • W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego oraz Pielgrzymka Mężczyzn i Młodzieńców do Piekar Śląskich. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej Parafii.
  • Polecam jak zwykle prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym m.in. artykuły o ogłoszeniu końca pandemii oraz o nowo wyświęconych Kapłanach i o rekolekcjach srebrnych Jubilatów w Brennej. Jest jeszcze nowy Mały Gość Niedzielny ze specjalnym dodatkiem o patronach tego roku, Apostolstwo Chorych, L’Osservatore Romano, czasopismo misyjne i nasza gazetka.
  • Serdeczne „Bóg zapłać” za posprzątanie świątyni i obejścia na dzisiejszą Niedzielę składam przedstawicielkom Rodzin: Krzystolik, Harazin, Kałuża i Czarnula. Dziękuję także tym rodzinom oraz rodzinom Bierzmowańców za piękne kwiaty.