OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 15.08.2021

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWZIĘCIA NMP
15 sierpnia 2021 r.

 • Dziś przeżywamy Uroczystość Wniebowzięcia NMP, a także Święto Wojska Polskiego. Po każdej Mszy św. pobłogosławimy zioła i kwiaty. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii. Za wszystkie ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”! O godz. 17.00 zapraszamy na nabożeństwo przy kapliczce Matki Bożej w Branickim Lesie.
 • Przypominam, że od 20 czerwca, Ks. Arcybiskup Wiktor Skworc odwołał dyspensę od uczestnictwa we Mszy Świętej w niedziele i święta nakazane, udzieloną w związku z sytuacją epidemiczną wywołaną pandemią. Zapraszam wszystkich ochrzczonych do realnego udziału w Eucharystii.
 • W kościele może być zajęte 75% miejsc, nie licząc osób zaszczepionych.
 • Trwa miesiąc sierpień, w którym wzywamy wiernych do abstynencji. Parafialna Księga Trzeźwości wciąż czeka…
 • W tym tygodniu we wtorek przypada Uroczystość św. Jacka, w piątek wspomnienie św. Bernarda, a w sobotę św. Piusa X.
 • W III piątek miesiąca wypraszajmy gorliwie Boże Miłosierdzie dla nas i dla całego świata. W tym dniu odwiedzimy chorych i starszych parafian. Nowe osoby proszę zgłosić do środy w zakrystii.
 • W przyszłą niedzielę przypada Pielgrzymka kobiet i dziewcząt do Piekar. Chęć wyjazdu autokarem zgłaszamy osobiście u Państwa Jarosz. Uroczystą Mszę św. o godz. 10.00 odprawi o. Neoprezbiter Rafał Michna i udzieli najbliższym oraz zaproszonym gościom błogosławieństwa prymicyjnego. Wszystkim Parafianom udzieli go w niedzielę 5 września. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii.
 • Polecam jak zwykle prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym m.in. artykuły o Wniebowzięciu Maryi, o parafii w Studzionce oraz o bł. ks. Michale Sopoćko. Jest jeszcze nasza gazetka i L’Osservatore Romano.
 • Przypominam, że dziś w salkach parafii Suszec w godz. 8.00-18.00 pracuje mobilny punkt szczepień, polecam także koncerty festiwalu Fide et Amore – szczegóły na stronie internetowej.
 • Serdeczne „Bóg zapłać” za posprzątanie świątyni i obejścia na dzisiejszą Niedzielę składam 2 Rodzinom Wolnik, Gruszka i Małys.
 • Parafianom i Gościom życzymy wiele Bożego błogosławieństwa w czasie wakacyjnego wypoczynku i bezpiecznych podróży, a wszystkim rolnikom dobrej pogody na czas żniw oraz obfitych plonów.