OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 22.08.2021

XXI NIEDZIELA ZWYKŁA
22 sierpnia 2021 r.

  • Dziś Pielgrzymka Kobiet do Matki Sprawiedliwości i Miłości społecznej. Łączymy się w modlitwie ze wszystkimi pielgrzymującymi do Piekar. Prośmy dla nich o dobrą pogodę i obfite owoce pielgrzymowania. Tych, którzy pozostali w domach zachęcamy do oglądania transmisji.
  • Dzisiejsza kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii. Za wszystkie ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”.
  • W tym we wtorek przypada święto św. Bartłomieja, w czwartek Uroczystość NMP Częstochowskiej, w piątek wspomnienie św. Moniki, a w sobotę wspomnienie św. Augustyna.
  • W przyszłą niedzielę o godz. 13.30 będzie sprawowana uroczysta Msza św. do Bożej Opatrzności za wstawiennictwem św. Izydora, Patrona Rolników z podziękowaniem za tegoroczne plony z prośbą o dalszą opiekę, Boże błogosławieństwo i zdrowie dla Rolników i ich Rodzin z okazji Sołecko-Gminnych Dożynek.
  • Starostami w tym roku będą Państwo Małgorzata i Tadeusz Paździor. Ze względu na trwające zagrożenie epidemiczne po Mszy św. symbolicznie będziemy mogli poczęstować się dożynkowym kołoczem. Kolekta tego dnia będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii.
  • Jak to już było zapowiadane w tym dniu w godz. 8.00-16.00 na parkingu przed kościołem będzie pracował mobilny punkt szczepień. Zachęcamy do skorzystania. Wystarczy zabrać ze sobą dowód osobisty.
  • Polecam jak zwykle prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym m.in. ciekawy artykuł o rodzinie, która ma być środowiskiem żywej wiary, o zamieszaniu w kwestiach prawa medialnego oraz o drodze do świętości bł. Karoliny.
  • Trwa festiwal Fide et Amore. Program koncertów w kościołach naszej okolicy zamieszczony na naszej stronie internetowej.
  • Z powodu zapowiadanych obostrzeń nieco wcześniej w tym roku rozpocznie się przyjmowanie intencji na rok 2022. Zapraszam już w tym tygodniu w poniedziałek, środę i czwartek do kancelarii w godzinach 16.30-17.30 oraz po Mszy św. wieczornej. Przypominam także o opłatach za wywóz śmieci i wodę na cmentarzu oraz uregulowaniu zaległych opłat za miejsca.
  • Serdeczne „Bóg zapłać” za posprzątanie świątyni i obejścia na dzisiejszą Niedzielę składam Rodzinom: Małys, Stryjniak, Janduda i Waleczek.