OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 15.10.2023

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA
15 października 2023 r.
XXIII DZIEŃ PAPIESKI

• Dziś obchodzimy XXIII Dzień Papieski pod hasłem Jan Paweł II. Cywilizacja życia. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii, a pod kościołem odbędzie się tradycyjna zbiórka na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. Za wszystkie ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”.
  • Na godz. 14.15 zapraszam na Nabożeństwo Różańcowe.
  • Zachęcam także do wytrwałej modlitwy różańcowej w kolejnym tygodniu października. Różaniec odprawiamy o godz. 17.30 (w sobotę o 16.30, w niedzielę o 14.15). Prowadzą go dzieci, młodzież oraz grupy parafialne wg ustalonego planu, który jest wywieszony w gablotce i podany na stronie internetowej. Przypominam, że za publiczne, wspólne odmówienie tej modlitwy można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Zachęcam też do pozostania po nabożeństwie na Eucharystii.
  • W tym tygodniu w poniedziałek przypada Uroczystość św. Jadwigi Śląskiej i 45 rocznica wyboru kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową, we wtorek wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, w środę Święto św. Łukasza Ewangelisty, patrona Służby Zdrowia – lekarzom już dziś składamy serdeczne życzenia. W III piątek miesiąca gorliwie prośmy o Boże Miłosierdzie, w tym dniu wspominamy także św. Jana Kantego. Od godz. 9.00 odwiedzimy chorych i starszych parafian.
  • W sobotę zapraszam na godz. 10.00, do Domu Parafialnego, Ministrantów i wszystkich chętnych do służby przy Ołtarzu.
  • Przyszła niedziela to Niedziela Misyjna, rozpoczynająca tydzień misyjny. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby misji. Módlmy się szczególnie o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. W tym dniu odbędzie się także jesienne liczenie wiernych.
  • Polecam jak zwykle prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym m.in. artykuły o św. Janie Pawle II w rocznicę wyboru na Stolicę Piotrową, raport o stanie Kościoła w Polsce oraz ciekawy tekst o Domu Rekolekcyjnym w Brennej. Jest jeszcze L’Osservatore Romano, Mały Gość Niedzielny, Karolowy Periodyk i czasopisma misyjne.
  • Firma AUDIO-SŁUCH w Pawłowicach zaprasza na bezpłatne badania słuchu oraz konsultację specjalisty protetyki słuchu. Więcej szczegółów na plakacie w gablotce.
  • Serdeczne „Bóg zapłać” za posprzątanie świątyni i obejścia na dzisiejszą Niedzielę składam Rodzinom: Zimnol, Sinka, Orlik i Klimek. Dziękuję także panom Gruszczykowi, Wolnikowi i ich współpracownikom za uporządkowanie terenu wokół dzwonnicy.