OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 15.11.2020

Światowy Dzień Ubogich
Dzień Muzyki Liturgicznej
15 listopada 2020 r.

• Dziś w całym Kościele obchodzimy Światowy Dzień Ubogich, a w naszej Archidiecezji Dzień Muzyki Liturgicznej. Dziękujemy naszym Organistom, za ich posługę. Kolekta przeznaczona będzie na renowację katedry, a przed kościołem odbędzie się tradycyjna zbiórka na Fundację Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Za wszystkie ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”.
  • Przypominam, że od 7 listopada w kościołach może być 1 osoba na 15 m2, co w naszej świątyni daje tylko 20 WIERNYCH. Proszę o bezwzględne stosowanie się do tych zaleceń oraz zachowanie rozsądnego dystansu. Osoby zamawiające intencję proszę o wcześniejsze przyjście na Mszę św. Ks. Arcybiskup udziela ogólnej dyspensy od obowiązku niedzielnego i świątecznego uczestnictwa we Mszy św. w okresie obowiązywania wyżej wymienionej regulacji.
  • Kancelaria parafialna do odwołania będzie nieczynna. Pilne sprawy można załatwić telefonicznie, mailowo lub po Mszy św.
  • W tym tygodniu we wtorek przypada wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, w środę bł. Karoliny Kózkówny, w piątek św. Rafała Kalinowskiego, a w sobotę Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny.
  • W III piątek miesiąca gorliwie wypraszajmy Boże Miłosierdzie. Również w tym dniu Msza św. szkolna będzie odprawiona w intencji wszystkich Ministrantów – kandydatom uroczyście nałożymy kołnierze.
  • W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – odpust w katowickiej Katedrze. Przypada także 4 rocznica śmierci Ks. Proboszcza Edwarda Słupika – Msza św. w jego intencji zostanie odprawiona o godz. 10.00. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii.
  • Polecam prasę katolicką – w Gościu Niedzielnym zwłaszcza artykuły o tym, dlaczego protesty na ulicach były tak wulgarne i dlaczego uczestniczyła w nich młodzież oraz o modlitwie za zmarłych przez cały listopad. Jest jeszcze nasza gazetka, L’Osservatore Romano oraz kalendarz z papieżem Franciszkiem na rok przyszły.
  • Dziękuję wszystkim, który przyczynili się do uświetnienia naszego kameralnego Odpustu: tym, którzy posprzątali kościół, całe obejście i pięknie przyozdobili świątynię, Służbie Liturgicznej, Pani Organistce, Pocztom Sztandarowym, Parafianom i miłym Gościom.
  • Bóg zapłać za posprzątanie kościoła i obejścia na dzisiejszą niedzielę składam Rodzinom: Świerkot, Samulczyk i Kołodziej.