OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 15.12.2019

III NIEDZIELA ADWENTU
NIEDZIELA RADOŚCI – GAUDETE
15 grudnia 2019 r.

• Dziś przeżywamy Niedzielę Radości. W liturgii pojawia się różowy kolor szat symbolizujący radość Kościoła z bezpośredniego przygotowania się do Uroczystości Narodzenia Pańskiego. Kolekta będzie przeznaczona na świąteczny wystrój naszego kościoła. Za wszystkie ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”.
  • Na godz. 14.20 zapraszam na Adwentowe Nieszpory, a w kolejnym tygodniu adwentowego oczekiwania na Msze św. Roratnie – codziennie o godz. 17.00. W tym tygodniu przypadają także kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin.
  • W czwartek, 19.12, o godz. 11.00 zapraszam na Mszę św. wszystkich Seniorów. Po niej wspólne spotkanie w sali „Pod Gruszą”.
  • Opłatkowe spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej odbędzie się na Probostwie w piątek, 20 grudnia o godz. 18.30.
  • Za tydzień będziemy przeżywać IV Niedzielę Adwentu, a po niej – już we wtorek – Wigilię. Wykorzystajmy więc cały ten tydzień nie tylko na świąteczne zakupy, ale również na pojednanie się z Bogiem i ludźmi.
  • Okazja do spowiedzi codziennie w godz. 16.00-16.45. Dodatkowo: w sobotę, przyszły poniedziałek i wtorek w godz. 9.00-11.00 oraz 15.00-16.45. W Niedzielę – pół godziny przed Mszą św.
  • Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na pokrycie bieżących rachunków (głównie na ogrzewanie kościoła i probostwa).
  • Polecam prasę katolicką – w Gościu Niedzielnym wiele ciekawych artykułów – m.in. o tym jak rodziło się powołanie papieża Franciszka oraz o papieskim jałmużniku kardynale Krajewskim. Jest także kilka nowych czasopism: Miłujcie się, WPIS i czasopisma misyjne.
  • Po każdej Mszy św. można zaopatrywać się jeszcze w małe Świece Caritas (w cenie 5 zł) oraz wigilijne opłatki (małe 3 zł, duże 5 zł).
  • Widowisko „Betlejem w Spodku” odbędzie się tym razem 28 grudnia 2019 r. o godz. 18.00. Bilety w cenie 50 zł wraz z płytą CD są do nabycia dzisiaj w zakrystii oraz w tygodniu w kancelarii parafialnej.
  • Kolęda w tym roku rozpocznie się na ulicy Nierad od strony Mizerowa. Szczegółowy plan kolędy ukaże się w świątecznej gazetce, w gablotce oraz na stronie internetowej parafii.
  • Serdeczne „Bóg zapłać” za posprzątanie kościoła i obejścia na dzisiejszą niedzielę składam Rodzinom: Łazarczyk, Maślorz i Sinka.