OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 16.01.2022

II NIEDZIELA ZWYKŁA
16 stycznia 2022 r.

• Trwając nadal w radości Narodzenia Pańskiego przeżywamy dzisiaj II Niedzielę zwykłą. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej archidiecezji. Za wszystkie ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”.
  • W poniedziałek po Mszy św. o godz. 17.00 odbędzie się w naszym kościele spotkanie przed pielgrzymką do Meksyku. Są jeszcze 4 wolne miejsca – więcej szczegółów u Pani Katechetki.
  • Od wtorku 18 stycznia rozpocznie się w Kościele Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan pod hasłem: Zobaczyliśmy Jego Gwiazdę na Wschodzie i przyszliśmy oddać Mu pokłon. Szczegółowy plan spotkań ekumenicznych w naszej archidiecezji znajdziemy na naszej stronie internetowej.
  • W tym tygodniu wspominamy także w poniedziałek św. Antoniego, w środę św. Józefa Pelczara, a w piątek św. Agnieszkę. Zachęcam do udziału w Eucharystii i do modlitwy – zwłaszcza za nasze Babcie i Dziadków, którzy będą obchodzić swoje święto.
  • W III piątek miesiąca (21.01) od godz. 9.00 odwiedzimy naszych chorych i starszych parafian. W tym dniu wypraszajmy również gorliwie Boże Miłosierdzie dla nas i całego świata.
  • W sobotę o godz. 15.00 zapraszam na ostatnią, dodatkową Mszę św. z błogosławieństwem kolędowym – zwłaszcza tych, którzy nie mogli pojawić się w wyznaczonych wcześniej terminach.
  • Przyszłą niedzielę będziemy obchodzić jako Niedzielę Słowa Bożego. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii
  • Kancelaria parafialna w styczniu pracuje zdalnie. Pilne sprawy można załatwiać telefonicznie, mailowo lub po Mszy św.
  • Polecam prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym zwłaszcza ciekawe artykuły o nowej formie kolędy i o realiach polskiego ładu. Jako dodatek w tygodniku zamieszczono kolejną płytę CD z cyklu Biblia Audio. Przypominam, że cena Gościa Niedzielnego wzrosła do 8 zł, a prenumerata za kwartał wynosi 100 zł. Jest jeszcze Mały Gość Niedzielny i nasza gazetka.
  • Serdeczne „Bóg zapłać” za posprzątanie kościoła i całego obejścia na dzisiejszą Niedzielę składam 2 Rodzinom Gruszka, Kołoczek i Smorzik.