OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 23.01.2022

III NIEDZIELA ZWYKŁA
23 stycznia 2022 r.

• Trwając w Tygodniu Modlitw o Jedność Chrześcijan przeżywamy Niedzielę Słowa Bożego – obyśmy nie tylko dziś, ale zawsze sięgali do niego i szukali w nim wskazówek do prawdziwie chrześcijańskiego życia. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii. Za wszystkie ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”.
  • Przypominam, że zgodnie z obostrzeniami w naszym kościele może przebywać 30% osób (nie licząc zaszczepionych). Proszę stosować się do tych zarządzeń, używać maseczek i zachowywać rozsądny dystans…
  • W tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek św. Franciszka Salezego, we wtorek nawrócenie św. Pawła, w środę św. biskupów Tymoteusza i Tytusa, a w piątek św. Tomasza z Akwinu.
  • W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Światowy Dzień Trędowatych. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii.
  • W gablotce i na stronie internetowej jest zamieszczony Harmonogram odśnieżania. Proszę o zapoznanie się z nim i – w razie potrzeby – odpowiedzialne włączenie się w prace dla dobra wspólnoty.
  • Kancelaria parafialna w styczniu pracuje zdalnie. Pilne sprawy można załatwić telefonicznie, mailowo lub po Mszy św.
  • Polecam prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym zwłaszcza ważny artykuł o starości i jej problemach oraz o drastycznie wyższych karach dla kierowców. Przypominam, że cena Gościa Niedzielnego wzrosła do 8 zł, a prenumerata za kwartał wynosi 100 zł. Jest też Apostolstwo Chorych,nowy numer Małego Gościa Niedzielnego z dodatkiem – zawieszką na drzwi i nasza gazetka.
  • Serdeczne „Bóg zapłać” za posprzątanie kościoła i obejścia na dzisiejszą Niedzielę składam Rodzinom: Malcharek, Stebel i Knaś.
  • Dziękuję Parafianom, którzy przybyli na wspólną modlitwę w czasie Mszy św. z błogosławieństwem kolędowym naszych rodzin oraz złożone przy tej okazji ofiary. Będą one przeznaczone na remont dzwonnicy oraz ocieplenie probostwa i salki.