OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 16.04.2023

II NIEDZIELA WIELKANOCNA
ŚWIĘTO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO
16 kwietnia 2023 r.

 • Dzisiejszą Niedzielę, II Wielkanocną, obchodzimy w Kościele jako Święto Miłosierdzia Bożego, które rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Kolekta będzie przeznaczona na Caritas naszej Archidiecezji. Za wszystkie ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”.
 • Tradycyjnie także dziś i przez cały tydzień odbywa się liczenie wiernych.
 • Zapraszam na godz. 14.20 na Nieszpory i Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
 • W czwartek 20 kwietnia br. po Mszy św. wieczornej zapraszam Dzieci Pierwszokomunijne wraz z Rodzicami na spotkanie przed Uroczystością I Komunii Świętej. Proszę przynieść ze sobą Skarbce. Kancelaria Parafialna będzie wyjątkowo nieczynna.
 • W III piątek miesiąca jak zwykle gorliwie wypraszajmy Boże Miłosierdzie, będziemy także obchodzić święto św. Katarzyny Sieneńskiej. W tym dniu od godz. 9.00 odwiedzimy chorych i starszych Parafian, a po Mszy św. wieczornej odbędzie się kolejne – Wielkanocne spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej.
 • W sobotę na godz. 9.30 zapraszam do Domu Parafialnego Ministrantów i wszystkich chętnych do służby przy Ołtarzu.
 • Przyszłą Niedzielę, III Wielkanocną, będziemy obchodzić jako Niedzielę Biblijną, a cały następny tydzień przeżywać będziemy jako Tydzień Biblijny. Ma to zachęcić nas wszystkich do częstszego sięgania po Słowo Boże. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej Parafii.
 • Polecam jak zwykle prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym znajdziemy wiele ciekawych artykułów o Miłosierdziu Bożym oraz o problemach polskiego rolnictwa z ukraińskim zbożem. Jest także Mały Gość Niedzielny, L’Osservatore Romano, nasza gazetka i czasopisma misyjne.
 • Na naszej stronie internetowej pojawiły się już zdjęcia z Misji Świętych oraz Triduum Paschalnego, a w gablotce świąteczne życzenia przesłane z Domu Pokoju w Betlejem oraz podziękowanie dla przyjaciół Radia Maryja systematycznie wspierających tę rozgłośnię.
 • GOPS w Suszcu informuje, że w czwartek, 20 kwietnia od godz. 9.00 do 11.00 w budynku Gminy będą dyżurować pracownicy ZUS. Można będzie uzyskać informacje w zakresie 500+ i spraw emerytalno-rentowych.
 • Serdeczne „Bóg zapłać” za posprzątanie świątyni i obejścia na dzisiejszą niedzielę składam Rodzinom: Latanik, Morcinek, Błażyca i Buchta.